Formattan sonra HDD bozuldu

Wexiar

Hectopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Anakart: Gigabyte B450M S2H Ekran Kartı: GTX 1660 SUPER 6 GB, İşlemci: Ryzen 3 1200, Ram: 2x8 Gskill RipjawsV 3200 MHZ Ram, 1 TB HDD, 128 GB WD GREEN SSD
Birkaç gün önce format attım sisteme. 2 tane HDD var sistemde. Birini sisteme tanıtırken bir hata oldu sanırım. Biçimi RAW olarak gözüktü. Sonra düzeldi.
Şimdi de şöyle bir sorun var, sistemi ilk açtığımda HDD'ye bad sector testi yaptığımda her yer yemyeşil gözüküyor. HDD'ye oyun yüklemeye çalışıyorum, bir yere kadar gidiyor, ardından yazma hatası veriyor ve HDD'de tamamen bad sector gözüküyor. Tamamen bozuldu mu yoksa çözümü var mıdır?

Birkaç gün önce format attım sisteme. 2 tane HDD var sistemde. Birini sisteme tanıtırken bir hata oldu sanırım. Biçimi RAW olarak gözüktü. Sonra düzeldi.
Şimdi de şöyle bir sorun var, sistemi ilk açtığımda HDD'ye bad sector testi yaptığımda her yer yemyeşil gözüküyor. HDD'ye oyun yüklemeye çalışıyorum, bir yere kadar gidiyor, ardından yazma hatası veriyor ve HDD'de tamamen bad sector gözüküyor. Tamamen bozuldu mu yoksa çözümü var mıdır?
Bozuk olma ihtimali yüksek eğer çözülebilecek bir şey olsaydı bence bad sector de gösterirdi.

HDD'nin bad Sector'leri kalıcı hasarlardır ve onarılması mümkün değildir. HDD'nin tamamen bozulup bozulmadığını anlamak için birkaç yöntem vardır. Bunlardan biri, HDD'yi başka bir bilgisayara takarak test etmektir. Ayrıca, HDD'nin sağlığını kontrol etmek için ücretsiz programlar da mevcuttur. Mesela HDD Regenerator gibi.

Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Kafası gitmiş büyük ihtimalle. Bozuk.
Formattan sonra olması garibime gitti, kasaya dokunmadım bile sapasağlam çalışıyordu. Ne olmuş olabilir birden?

Formattan sonra olması garibime gitti, kasaya dokunmadım bile sapasağlam çalışıyordu. Ne olmuş olabilir birden?

Uzun süre kullanılan Depolama cihazlarında bazı durumlarda bad sector baş gösterebilir diye biliyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı