Formattan sonra yazılar bozuldu

ibrahimhoke

Hectopat
Daha fazla  
Windows 10 Pro kullanıyordum. Windows 10'un kurulu olduğu SSD'yi kardeşimin PC'sine bağlayacağımız için çıkarttık, diğer SSD'me Windows 10 Pro kurdum. Fakat yazılar bozuk görünmeye başladı. Bütün sürücüleri yükledim. Hiçbir değişme olmadı. Cleartype'ı denedim, değişen bir şey olmadı. Yazı tipini varsayılana aldım, yine değişmedi. İnternetten araştırıp onlarca çözüm denedim, olmadı. Sonra tekrar format attım. Yine bozuktu, her şeyi tekrar denedim yine olmadı. Belki kurduğum Windows'ta sorun vardır diyerek aynı flash belleğe yeni bir Windows kurulu USB'si hazırladım. Yine olmadı, her şeyi denedim. HDMI kablomu da değiştirdim. Windows 10 Pro yerine Home kurdum. Defalarca kez tekrar Windows kurdum. Değişen bir şey yok. Sistemim;
  • Anakart: MSI B450M PRO- M.2
  • Ekran kartı: Gigabyte Gaming RX 580 8 GB.
  • İşlemci: Ryzen 5 2600.
  • RAM: G.Skill 8 GB 3200 MHz.
  • SSD: HyperX Fury 240GB.

1611484620029.png

Fotoğrafta fark edilmese de yazılar cidden bozuk. Şimdiden teşekkür ederim.

Windows 10 Pro kullanıyordum. Windows 10'un kurulu olduğu SSD'yi kardeşimin PC'sine bağlayacağımız için çıkarttık, diğer SSD'me Windows 10 Pro kurdum. Fakat yazılar bozuk görünmeye başladı. Bütün sürücüleri yükledim. Hiçbir değişme olmadı. Cleartype'ı denedim, değişen bir şey olmadı. Yazı tipini varsayılana aldım, yine değişmedi. İnternetten araştırıp onlarca çözüm denedim, olmadı. Sonra tekrar format attım. Yine bozuktu, her şeyi tekrar denedim yine olmadı. Belki kurduğum Windows'ta sorun vardır diyerek aynı flash belleğe yeni bir Windows kurulu USB'si hazırladım. Yine olmadı, her şeyi denedim. HDMI kablomu da değiştirdim. Windows 10 Pro yerine Home kurdum. Defalarca kez tekrar Windows kurdum. Değişen bir şey yok. Sistemim;
  • Anakart: MSI B450M PRO- M.2
  • Ekran kartı: Gigabyte Gaming RX 580 8 GB.
  • İşlemci: Ryzen 5 2600.
  • RAM: G.Skill 8 GB 3200 MHz.
  • SSD: HyperX Fury 240GB.

Eki Görüntüle 850468

Fotoğrafta fark edilmese de yazılar cidden bozuk. Şimdiden teşekkür ederim.
Bende format attığımda yazılar böyle bulanık ve bozuk oluyordu çözünürlüğü ayarladım ve sürücüyü doğru kurunca düzeldi.

Monitörüme overclock yaptıktan sonra (gereğinden fazla) benim de böyle olmuştu, sende böyle bir şey yaptın mı?
Hayır.
Ben fark edemedim bozukluğu tam olarak nasıl bir bozukluk var?
Yazılar daha kalitesiz, bozuk, 1080p değil de 720p gibi. Sanırım renklerde de bir sorun var, emin değilim.
Bozukluk nerede? "Donanım İvmesi" açıksa kapatın.
Bakayım.
Bende format attığımda yazılar böyle bulanık ve bozuk oluyordu çözünürlüğü ayarladım ve sürücüyü doğru kurunca düzeldi.
Ben de maalesef düzelmedi, sürücülerden ve çözünürlükten eminim.
Bozukluk nerede? "Donanım İvmesi" açıksa kapatın.
Bulamadım, nasıl kapatacağımı söyler misiniz?

Hayır.

Yazılar daha kalitesiz, bozuk, 1080p değil de 720p gibi. Sanırım renklerde de bir sorun var, emin değilim.

Bakayım.

Ben de maalesef düzelmedi, sürücülerden ve çözünürlükten eminim.

Bulamadım, nasıl kapatacağımı söyler misiniz?
Monitör ayarlarını sıfırlamayı deneyebilirsin.

* Microsoft Edge'i açın.
* Sağ üst köşedeki Ayarlar ve Daha Fazla (üç noktalı) düğmesini tıklatın.
* Ayarlar'a tıklayın ve Sisteme gidin.
* "Sistem" bölümünün altında, geçiş anahtarı kullanılabilir olduğunda Donanım ivmesini kullan'ı kapatın.
* Edge'i yeniden başlatın ve sorunun hala devam edip etmeyişeyolmadığını kontrol etmeye çalışın.

* Microsoft Edge'i açın.
* Sağ üst köşedeki Ayarlar ve Daha Fazla (üç noktalı) düğmesini tıklatın.
* Ayarlar'a tıklayın ve Sisteme gidin.
* "Sistem" bölümünün altında, geçiş anahtarı kullanılabilir olduğunda Donanım ivmesini kullan'ı kapatın.
* Edge'i yeniden başlatın ve sorunun hala devam edip etmeyişeyolmadığını kontrol etmeye çalışın.
Hocam bende o ayar hep kapalı her hangi bir bozukluk görmedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı