Formattan Sonra Mavi Ekran Sorunu

Fatih M.

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bu sabah laptopumda oyun oynarken birden sinirlendim ve yavaşça laptopa vurdum. Laptop kapandı sonra açıldığında mavi ekran verdi. Format atmayı denedim, formatı attım, ekran driverını yükledim ama driver gözükmüyordu. Bende yeniden başlatayım dedim ve yine mavi ekran verdi. Birkaç kere böyle format ata ata denedim ama her format sonrası yeniden başlatmamda mavi ekran çıkıyor.

Dosya Ekleri

• IMG_20170605_205547.jpg
    IMG_20170605_205547.jpg
    227,3 KB · Görüntüleme: 131
Flood için özür dilerim, F8 ile güvenli modda veya en iyi yapılandırma ile açınca ekran kartı VGA olarak gözüküyor ve bilgisayar açılıyor. Fakat driver yükledikten sonra yeniden başlattığımda mavi ekran yeniden geliyor. Sıkıntının ekran kartı driverında olduğunu buldum fakat çözümü bulamadım.

Yardımcı olabilecek varsa dump dosyasını yükledim;

060617-24772-01.rar

İlk olarak Win 8.1 veya Win 10'a geçmen lazım. Sonrasında sorun yaşarsanız bildirin.

Deneyeceğim teşekkürler.
Ondan önce laptopun içindeki ekran kartını çıkarıp taksam mı diye düşünüyorum çünkü driverı yüklediğimde Aygıt Yöneticisi'nde sarı işaretle gösteriyor ama dxdiagda gostermiyor ve bilgisayarın yeniden başlatılması gerektiğini söylüyor. Mantık olarak bilgisayarda olan driver ekran kartını algılamadığı için olabilir diye düşünüyorum.

Kısacası laptoptaki ekran kartını çıkarıp geri takmak tehlikeli mısır?

"Yavaşça" bilgisayarınıza vurduğunuz için, hard diskinizde bad sector olduğunu düşünüyorum. Formatlayın. Hiçbir sürücü yüklemeden HD Tune yazılımı ile bad sector taraması yapın.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı