Formattan sonra RX 6600 sistemde FPS düştü

olyxus

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, PC'ye format attıktan sonra Fortnite oyununda FPS'im düştü. RX 6600 ekran kartım var. Formattan önce RSR açıp 1600*900 destansı grafiklerde +144 FPS alıyordum ama format attıktan sonra şu an yüksek ayarlarda bile RSR açıp 144 FPS alamıyorum. Nasıl çözerim? Diğer oyunlarda da aynı sorun var. Warzone da 60 FPS'e düştü. 1 TB HDD aldım, oyunları SSD'den HDD'ye taşıdım. Bu yüzden midir sizce? Windows 10 Home kurmuştum her şeyi silip Windows 11 Pro'ya geçtim.

HDD'ye taşımanız FPS değerlerinden ziyade oyundaki sahnelerin yüklenme sürelerine etki eder. Bazı oyunlarda kaplamaların yüklenmemesi, takılma sorunları yaşamanız muhtemel. İlk başta sorun yaşadığınız oyunlarınızı SSD'ye alın. Ardından bu rehberi uygulayın. Rehberi uyguladıktan sonra AMD'nin sitesinden ekran kartınızın WHQL olan en son sürümünü indirip kurun. Oyuna girin ve MSI Afterburner yazılımıyla sistemin oyun içindeki değerlerini takip edin.

BIOS güncelledin mi? RAM hızlarını da bir kontrol et düşük kalmasın.

Evet BIOS güncel ve RAM'ler de 3200 MHz kanal 1-1 de.

Evet indirdim düzelme olmadı FPS'ler düşük HDD'den kaynaklı olabilir.

HDD'ye taşımanız FPS değerlerinden ziyade oyundaki sahnelerin yüklenme sürelerine etki eder. Bazı oyunlarda kaplamaların yüklenmemesi, takılma sorunları yaşamanız muhtemel. İlk başta sorun yaşadığınız oyunlarınızı SSD'ye alın. Ardından bu rehberi uygulayın. Rehberi uyguladıktan sonra AMD'nin sitesinden ekran kartınızın WHQL olan en son sürümünü indirip kurun. Oyuna girin ve MSI Afterburner yazılımıyla sistemin oyun içindeki değerlerini takip edin.

İşe yaramadı maalesef yeniden format atacağım galiba Windows 11 homa geçeceğim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı