Formattan sonra sistem kasmaya başladı

atabberk

Kilopat
Daha fazla  
Formattan önce en ufak kasma yapmayan FIFA kasmaya başladı, daha düşük sistem isteyen oyunlarda da kasma oluyor. Performansla alakalı bütün sürücülerim güncel. Oyun GeForce Experience'da optimize edilmiş durumda. Ayarlarımı düşürsem de değişen bir şey olmuyor kasmaya devam. Sorun neden kaynaklı olabilir?

Edit: Arka planda çalışan uygulamaları kapattığımda da değişen bir şey olmuyor, Görev Yöneticisi'nden işlem önceliği de vermeyi denedim kasmaya devam ediyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Formattan önce en ufak kasma yapmayan FIFA kasmaya başladı, daha düşük sistem isteyen oyunlarda da kasma oluyor. Performansla alakalı bütün sürücülerim güncel. Oyun GeForce Experience'da optimize edilmiş durumda. Ayarlarımı düşürsem de değişen bir şey olmuyor kasmaya devam. Sorun neden kaynaklı olabilir?

Edit: Arka planda çalışan uygulamaları kapattığımda da değişen bir şey olmuyor, Görev Yöneticisi'nden işlem önceliği de vermeyi denedim kasmaya devam ediyor.
UEFI kurdunuz değil mi?

Bende de olmuştu , Sürücüleri güncellediğimide çözüldü hocam. Tekrar bakın sürücülere.

belki monitör hz değeri 60a sıfırlanmıştır baktın mı?

ddu ile kaldırıp güncel yeniden kurabilirsin

UEFI kurdunuz değil mi?
hocam windowsun kendi formatını kullandım, bilgisayarı sıfırladım yani. usb ile formatlamadım.

belki monitör hz değeri 60a sıfırlanmıştır baktın mı?

ddu ile kaldırıp güncel yeniden kurabilirsin
şimdi kontrol ettim hocam, 144hz ayarlı duruyor.

GeForce experience ayarlarını önermem kendin ayar yap. Çok saçma ayarlıyor.
yorum ve tavsiye için teşekkürler, ancak formatlamadan önce full ayarlarda kasma sorunu yaşamıyordum zaten, oyunu optimize et diyecek arkadaşların zamanını çalmamak için belirttim

Bende de olmuştu , Sürücüleri güncellediğimide çözüldü hocam. Tekrar bakın sürücülere.
bakıyorum hocam

Sürücüleri indirmemişsindir.
sürücüleri kontrol ettim, oyun hala kasıyor.

Son düzenleme:
hocam windowsun kendi formatını kullandım, bilgisayarı sıfırladım yani. usb ile formatlamadım.

şimdi kontrol ettim hocam, 144hz ayarlı duruyor.

yorum ve tavsiye için teşekkürler, ancak formatlamadan önce full ayarlarda kasma sorunu yaşamıyordum zaten, oyunu optimize et diyecek arkadaşların zamanını çalmamak için belirttim

bakıyorum hocam

sürücüleri kontrol ettim, oyun hala kasıyor.
ddu ile kaldırıp yeniden kurdun mu?

Hocam Windows'un kendi formatını kullandım, bilgisayarı sıfırladım yani. USB ile formatlamadım.

Hocam sıfırlamışsınız tam format olmuyor bu Windows'in kendi sitesinden ISO indirip Rufus ile formatlayın.

Geri
Yukarı