Formattan sonra videolarda fps sorunu

Bora Karaduman

Hectopat
Daha fazla  
Windows 10 kullanırken başka bir nedenden dolayı 0'dan temiz bir Windows kurdum fakat bilgisayarda Youtube, Netflix gibi herhangi bir yerden video izlemeye çalışınca çok fazla FPS drop yiyorum. Her kalitede oluyor. Genel olarak bilgisayar yavaşlamaya başladı. Daha önce böyle değildi formattan sonra böyle olduğu için donanımsal bir şey değil. Yaptığım şeyler şunlar:
*Driverları silip yükledim (DDU ile).
*Ayarlar yüksek performansta.
*Nvidia Denetim Masasından her şeyi performansa almayı denedim.
*Tarayıcımı veya herhangi kullanacağım şeyi Nvidia GPU ile açmayı denedim.

Ekteki fotoğraf video izlerken ki hali bilgisayarın. Yardımlarınızı bekliyorum.

Dosya Ekleri

• 1603803172857.png
    1603803172857.png
    10,6 KB · Görüntüleme: 28
  • 1603803192705.png
    1603803192705.png
    10,6 KB · Görüntüleme: 38
  • 1603803203746.png
    1603803203746.png
    10,6 KB · Görüntüleme: 27
Hem arkadaşların dediği gibi güç modu durumu olabilir, hem de video sanki ekran kartını hiç kullanmıyor gibi, ekran kartı uygulama ayarlarını, veya ikincil olarak da video uygulamasının ayarlarını kurcalamayı deneyin. Bende de benzer bir durum olmuştu yanlış hatırlamıyorsam. Bu şekilde ayarları kurcalayarak halletmiştim.

Dediklerinizi yaptım videolar izlenebiliyor fakat LOL'e girdiğimde ekran git gel oluyor ve fps çok düşük o sorunu nasıl çözerim ? (Denetim masasından yüksek performanslı işlemci yaptım ve ayarları performansa aldım LOL için.)
Windows güç yönetim modunu değiştirdinmi. işlemci hızın düşük gibi geldi

Arkadaşın dediği gibi işlemcin GHz sabitlenmiş gibi, güç modundan bak.

Hem arkadaşların dediği gibi güç modu durumu olabilir, hem de video sanki ekran kartını hiç kullanmıyor gibi, ekran kartı uygulama ayarlarını, veya ikincil olarak da video uygulamasının ayarlarını kurcalamayı deneyin. Bende de benzer bir durum olmuştu yanlış hatırlamıyorsam. Bu şekilde ayarları kurcalayarak halletmiştim.

Bunun bir çok nedeni olabilir driverlar düzgün yüklenmemiş olabilir bilgisayar yüksek ısı dan dolayı ısınıp işlemci ve ekran kartının hızını düşürüyor olabilir sana önerim tekrar dan temiz uefi windows 10 format atman

Bunun bir çok nedeni olabilir driverlar düzgün yüklenmemiş olabilir bilgisayar yüksek ısı dan dolayı ısınıp işlemci ve ekran kartının hızını düşürüyor olabilir sana önerim tekrar dan temiz uefi windows 10 format atman
ThrottleStop programını denedim az önce fakat pc'ye zarar verir miyim, nasıl kullanırım falan bilmiyorum. Ama sorunumu çözdü, bu programı hangi ayarlarda kullanmalıyım bilginiz var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorun CPU'nun kendini 0,98 e sabitlemesiymiş arkadaşlar.ThrottleStop kullanmadan veya doğru ayarlarla kullanarak nasıl düzeltebilirim.Bilgisayarın termal macunu yeni tazelendi ve eski fanlar bozuk olduğu için yeni sıfır fanlar aldık yani sorun ısınmada değil bilgisayarın cpuyu kullanmamasında.

Sorun CPU'nun kendini 0,98 e sabitlemesiymiş arkadaşlar.ThrottleStop kullanmadan veya doğru ayarlarla kullanarak nasıl düzeltebilirim.Bilgisayarın termal macunu yeni tazelendi ve eski fanlar bozuk olduğu için yeni sıfır fanlar aldık yani sorun ısınmada değil bilgisayarın cpuyu kullanmamasında.
Temiz bir uefi format atarak yada bios la oynadıysanız bios ayarlarinızi default ayarlara getirerek bakın

Geri
Yukarı