Formattan Sonra Yüklenmesi Gereken Programlar

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

MrMansteinTR

Decapat
Arkadaşlar ben Win 8.1 formatı attım. fakat şimdi ne yükleyeceğimi bilmiyorum. Buraya link atar mısınız? Veya neler yükleyeceğimi yazar mısınız? (oyunlar için).

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarı genel olarak hangi amaçla kullanıyorsun? Öncelikli olarak Edge'den daha iyi bir internet tarayıcı indirmeni öneririm.

All in one RunTimes diye bi program var chip üzerinden indiriyosun. Visual java tarzi programlari otomatik kuruyor

Chrome, Office uygulamaları, sürücüler, bakım uygulaması (Anti-Virüs ve iyileştirme uygulamaları gibi...).

- Windows 10
- Windows Update'teki güncellemeler
- Google Chrome ve Chrome için reklam engelleyici eklenti (Ben AdBlock Plus kullanıyorum, Tik Tok reklamları için reklam engelleyici şart.)
- Sisteminize ait sürücüler ve yazılımlar (Driver Booster gibi yazılımlar kullanmayın, el ile yükleyin.)
- Antivirüs yazılımı (Orijinal kullanın, sisteminizi yormazsa Kaspersky kullanabilirsiniz.)
- Java
- Oyun oynuyorsan Steam veya Origin veya her ikisi, Fortnite varsa Epic Games
- Codec paketi (K-Lite Codec olabilir.)
- Ofis yazılımları (Bende Microsoft Office var.)

Şu anda aklıma gelenler bunlar.

Tapatalk kullanıyorum, bundan maddeleme kullanamıyorum.

- Windows 10
- Windows Update'teki güncellemeler
- Google Chrome ve Chrome için reklam engelleyici eklenti (Ben AdBlock Plus kullanıyorum, Tik Tok reklamları için reklam engelleyici şart)
- Sisteminize ait sürücüler ve yazılımlar (Driver Booster gibi yazılımlar kullanmayın, el ile yükleyin.)
- Antivirüs yazılımı (Orijinal kullanın, sisteminizi yormazsa Kaspersky kullanabilirsiniz)
- Java
- Oyun oynuyorsan Steam veya Origin veya her ikisi, Fortnite varsa Epic Games
- Codec paketi (K-Lite Codec olabilir)
- Ofis yazılımları (Bende Microsoft Office var.)

Şu anda aklıma gelenler bunlar.

Tapatalk kullanıyorum, bundan maddeleme kullanamıyorum.
Tik Tok görünce intihar edesim geliyor.

Müzik oynatıcı olarak AIMP öneririm. Video oynatıcı olarak K-Lite Codec Pack.
AIMP
Download K-Lite Codec Pack

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Tarayıcı olarak Chrome önerebilirim.
Google Chrome Web Browser
Ayriyeten işinize yarayabilecek Tema ve uzantı olarak şunları öneririm.
Material Incognito Dark Theme
uBlock Origin
Dark Theme for Google™
Özgür Kuş

Uygulamaların güncelliğini takip edebileceğin Patch My PC yazılımını öneririm.
Download Home Updater | Patch My PC
Bu yazılımı sadece güncellemeleri kontrol etmek için kullan. Güncellemesi olan yazılımları sitelerinden güncelle.

Anakart'ın sitesinden BIOS, Ses vb. sürücüleri yükleyebilirsin.
Ekran kartı sürücüsünü de sitesinden güncel tutmayı unutmayın.

CCleaner ya da Wise Care 365 yazılımlarından birini sistem bakımı için öneririm.
CCleaner Official Site | Clean & speed up your PC | Piriform
Wise Care 365 - Stabilize, Secure and Speed Up Slow Windows PC/Laptop with One Click!

Diğer uygulamalar sizin kullanımınıza kalmış. Bunların gerekli olduğunu düşünüyorum.
Ayriyeten oyunları hızlandırdığını söyleyen Razer Game Booster gibi yazılımlara itibar etmeyin.
Java ile ilgili bir uygulama kullanmıyorsanız. Javayı kurmanızı önermem. Güvenlik açıkları olan bir yazılımdır.

İlk olarak bence BIOS update at. Sonra Windows Update at. Windows Update zaten genellikle çoğu driverı otomatik kuruyor. Aygıt Yöneticisinden eksik driver var mı diye kontrol et, veya harici bir yazılım ile driverlarının güncel olup olmadığını kontrol et. Yüklemek istersen antivirüs programı yükle. Daha sonrası kendi kişisel kullanımın, kendi programların vs. Aklımda şimdilik bunlar var.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı