C# Form'da birçok texboxtan QR için veri alma nasıl yapılır?

MoonMoon40

Femtopat
Makaleler
1
Daha fazla  
C# form ile QR kod yaptık ama tek bir texboxtan değil 5-6 tane texboxtan veri almasını istiyoruz. Bunu nasıl ve hangi kodlarla yapmalıyız?

Neden amele gibi elle bütün textboxları ekliyorsun? Her yeni oluşturulan textbox için yeni bir satır mı ekleyeceksin? Ya 50 tane olsalardı? 50 satırlık bir şey mi yazacaktın? Form.Controls zaten hepsini tutuyor ki. (Cast kısmından emin değilim, aklımdan yazıyorum, Windows'a girmeye üşendim.)
C#:
foreach(Control control in Controls) {
    if(control.GetType() == typeof(TextBox)) {
        textBoxList.add((TextBox)control);
    }
}

Neden amele gibi elle bütün textboxları ekliyorsun? Her yeni oluşturulan textbox için yeni bir satır mı ekleyeceksin? Ya 50 tane olsalardı? 50 satırlık bir şey mi yazacaktın? Form.Controls zaten hepsini tutuyor ki. (Cast kısmından emin değilim, aklımdan yazıyorum, Windows'a girmeye üşendim.)
C#:
    }
}
Hocam kodu elle yazmadım generated kod,prompt vererek oluşturdum. Kendim yapsam elbette böyle yapmazdım.

Neden amele gibi elle bütün textboxları ekliyorsun? Her yeni oluşturulan textbox için yeni bir satır mı ekleyeceksin? Ya 50 tane olsalardı? 50 satırlık bir şey mi yazacaktın? Form. Controls zaten hepsini tutuyor ki. (cast kısmından emin değilim, aklımdan yazıyorum, Windows'a girmeye üşendim.)
C#:
 }
}
Evet, çalışır bu kod.

Geri
Yukarı