Formula 1 ve simülasyon için direksiyon seti önerisi

İyi kötü bir bütçe verirseniz daha iyi yardımcı oluruz.

30 40 civarı. Ciddi yapacağım bir iş.
O bütçeyle Fanatec, Moza gibi Direct Drive FFB sistemi kullanan direksiyon seti alabilirsiniz. Şuanda dışarıdayım eve geçince daha detaylı yardımcı olacağım.

30 40 civarı. Ciddi yapacağım bir iş.

Ferrari'nin 2020 F1 aracının direksiyonunun replikası, piyasadaki bildiğim kadarıyla en gerçekçi direksiyon. Vitese gerek yok, zaten onu direksiyondaki paddle'larla hallediyorsunuz. gaz/fren pedallarıyla beraber bütçenizi biraz aşma ihtimali var.

Not: Benden daha iyi bilen insanlar olabilir forumda, onların görüşü benden daha önde olur.

O bütçeyle Fanatec, moza gibi Direct Drive FFB sistemi kullanan direksiyon seti alabilirsiniz. Şu anda dışarıdayım eve geçince daha detaylı yardımcı olacağım.

Alonso üstadı beklerim. Bende Fanatec veya moza hangisi daha iyi kaçar o sebeple sormak istedim abim.

Ferrari'nin 2020 F1 aracının direksiyonunun replikası, piyasadaki bildiğim kadarıyla en gerçekçi direksiyon. Vitese gerek yok, zaten onu direksiyondaki Paddle'larla hallediyorsunuz. gaz/fren pedallarıyla beraber bütçenizi biraz aşma ihtimali var.

Not: Benden daha iyi bilen insanlar olabilir forumda, onların görüşü benden daha önde olur.

Sebastian vettel aklıma geliyor hocam. İnanılmaz güzel duruyor ama Thrustmaster'a güvenemiyorum. F1 oynayacağım genel de zaten teşekkür ederim. Bakıyorum şu an.

Ferrari'nin 2020 F1 aracının direksiyonunun replikası, piyasadaki bildiğim kadarıyla en gerçekçi direksiyon. Vitese gerek yok, zaten onu direksiyondaki paddle'larla hallediyorsunuz. gaz/fren pedallarıyla beraber bütçenizi biraz aşma ihtimali var.

Hocam 200bin veremem maalesef.

Hocam Moza R9 veya Fanatec CSL DD 8NM Alabilirsiniz.

Fanatec CSL DD şuan Ortombo'da bulunmuyor o yüzden onu almak isterseniz beklemek zorundasınız.

Moza R9'un FFB'si Fanatec'ten yüksek olsa da ince FFB'leri verme konusunda bir adım geride. Fanatec ise Moza'dan ''Quick Release'' konusunda geride. ( QR kısmı Mozadan daha ince olduğu için Şiddetli bir şekilde FFB verdiğinde ''Tak'' diye ses gelebiliyor ve direksiyonu aşağı eğmeye çalışırsanız base çok fazla karşı koyamıyor.)
Direksiyonları masada kullanacaksanız özel bir aparat almanız lazım haberiniz olsun.

Pedal olarak 2 markada ''Load-Cell'' pedal kullanıyor. Fanatec'in pedalları hakkında pek bir bilgim yok ama Moza'nın SRP fren pedalı (eğer sert fren istiyorsanız) biraz yumuşak gelebilir.

Fiyat olarak baktığımızda Fanatec her zaman Moza'dan daha pahalı.
Toparladığımız zaman 2 direksiyonda birbirine denk direksiyonlar. Ama şuanda Moza R9 gelbura.com'da indirimde. Benim tavsiyem daha fazla zam gelmeden R9'u almanızdır. Aşağıya linki bırakıyorum (link R5'in bundle'ı özelleştirmeden R9'u seçmeniz gerek)

Hocam moza R9 veya Fanatec csl dd 8nm alabilirsiniz.

Fanatec csl dd şu an Ortombo'da bulunmuyor o yüzden onu almak isterseniz beklemek zorundasınız.

Moza R9'un FFB'si Fanatec'ten yüksek olsa da ince FFB'leri verme konusunda bir adım geride. Fanatec ise Moza'dan "quick release" konusunda geride. ( QR kısmı mozadan daha ince olduğu için şiddetli bir şekilde FFB verdiğinde "tak" diye ses gelebiliyor ve direksiyonu aşağı eğmeye çalışırsanız base çok fazla karşı koyamıyor.)
Direksiyonları masada kullanacaksanız özel bir aparat almanız lazım haberiniz olsun.

Pedal olarak 2 markada "load-cell" pedal kullanıyor. Fanatec'in pedalları hakkında pek bir bilgim yok ama Moza'nın srp fren pedalı (eğer sert fren istiyorsanız) biraz yumuşak gelebilir.

Fiyat olarak baktığımızda Fanatec her zaman Moza'dan daha pahalı.
Toparladığımız zaman 2 direksiyonda birbirine denk direksiyonlar. Ama şu anda moza R9 gelbura.com'da indirimde. Benim tavsiyem daha fazla zam gelmeden R9'u almanızdır. Aşağıya linki bırakıyorum (link R5'in Bundle'ı özelleştirmeden R9'u seçmeniz gerek)

Eline ayağına sağlık hocam. Gerçekten çok teşekkür ederim.

Geri
Yukarı