FORMULA 1 VTB RUSSIAN GRAND PRIX 2020

kerobey

Hectopat
Makaleler
4
İşte yarışın sonucu:
1601214636491.png

1601214688838.png

1601214707137.png

Yarışın özeti:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Röportajlar:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
@SideWinder @Ek01000 @Ellie Williams @Yararsız Üye @Darkisback

Özellikle toskana GP ve Monza'dan sonra çok sakin bir yarıştı :). Yarışın başında Sainz'ın çok amatörce kazası ardından racing Point'in saçma kazası derken heyecanlı başlayan yarış Hamilton'ın 5+5 ceza almasıyla güzel bir hızla devam etti. Özellikle gasly ve Kvyat'ın bu yarıştaki başarıları beni çok mutlu etti. Son düzlüğe kadar gasly ile ocon tampon tampona kapıştı ama ne yazık ki bal porsuğu farkı olarak ocon Gasly'nin önünde bitirdi. Yani güzel ve sakin bir yarıştı. Hamilton'ın 10 saniye cezeya rağmen yine de podyuma çıkarak bitirmesi beni çok öfkelendirse de hem araba iyi hem de adam iyi bir yarışçı. Umarım takvim böyle güzel gider.

Sıkıcı bir yarıştı. Son 10 turda hiç izlemedim o kadar zevksiz bir yarıştı.

Hamilton'un ceza almasıyla beraber Bottas rahat bir galibiyet aldı. Hamilton'a ağır bir ceza verildi, kural kitabında o yaptığı ihlale 10 saniye ceza veriliyor mu bilgim yok. Dün sıralamalarda Hamilton, Bottas'ı denize döktü. Sochi Bottas'ın en iyi performans gösterdiği pist buna rağmen Hamilton bu hafta sonu çok üstündü. Ceza almasaydı da Hamilton lastik dezavantajı yüzünden yarışı kazanması zor görünüyordu açıkçası. Hamilton lastikleri iyi koruyan bir pilot, Perez bugün soft lastikleri iyi dayandırdı, Hamilton da böyle dayandırırdı soft lastikleri bana göre.

Redbull: Verstappen sıralamalarda iyi iş çıkardı Bottas'ın kötü performansı sayesinde 2. sırayı elde etti, yarışı da başladığı yerde bitirdi, Bottas'a ayak uyduramadı doğal olarak araç nedeniyle, maksimumu aldı her zaman olduğu gibi. Albon yine alışkın olduğumuz fabrika ayarlarına geri döndü, kötü bir performans elde etti. Sıralama turlarında çok kötüydü, yarışta da pek varlık gösteremedi. 5 sıra grid cezası da vardı, en azından sıralama turlarına göre yarışı daha iyi geçti.

Verstappen günün pilotu seçilmiş, Hollandalı taraftarların yanlı oyları sayesinde günün pilotu oldu, kesinlikle günün pilotu değildi, günün pilotu olmak için bir şeyler yapmadı, yarışı başladığı yerde bitirdi sadece.

Mclaren: Takım için korkunç bir hafta sonu idi. Sainz ilk turda hata yaparak yarış dışı kaldı, Norris'in yarış temposu çok kötüydü.

Renault: Ocon pit stoplara kadar yarışı 4. sırada götürüyordu oldukça iyiydi. Ancak pit stoplardan sonra Vettel'in arkasına takıldı, Vettel'i bir türlü geçemeyince Perez ve Riccardo'ya geçilmekten kurtulamadı. Riccardo çok formda yine Ocon'u yendi, yarışın ilk bölümünde lastiklerini çabuk bitirdi, Ocon ile de aynı tempoyu tutturamadı.

Vettel'in savunması Renault'un tüm planlarını alt üst etti.

RP: Perez maksimumu aldı, güzel bir yarış çıkardı, ilk stintte lastiklerini de iyi korudu. Renaultların Vettel'in arkasında zaman kaybetmesiyle 4. sırayı kolay şekilde elde etti. Stroll, Leclerc yüzünden yarış dışı kaldı, aracın hızı vardı takım değerli puanlar kaybetti.

Alpha Tauri: Gasly önceki yarışlarına göre biraz sönüktü ama yine de puan aldı. Kyvat bu sene alışık olmadığımız ender iyi performanslarından birini sergiledi. Leclerc ile beraber günün en iyi pilotlarından. Leclerc'in Stroll'e çarpması yüzünden benim açımdan günün pilotu Kyvat idi, Leclerc mutlaka ceza alması gerekiyordu ama aklandı.

Ferrari: Leclerc, Vettel'in Renaultlar karşısındaki özellikle Ocon karşısında yaptığı iyi savunmayla beraber Leclerc'in yarışı 6. sırada bitirmesine büyük yardımcı oldu. Vettel için zor bir hafta sonu idi, Leclerc'in iyi puan almasında faydası dokundu, yarışın ilk bölümünde Vettel çok iyiydi, güzel şekilde lastik korudu, pit stoplardan sonra çok gerilere düştü, Ferrari daha çabuk pite çağırmalıydı Vettel'i.

Leclerc nasıl ceza almadı inanamıyorum. Ferrari taraftarıyım ama doğruları konuşmalıyız, arkadan Stroll'e çarpıp adamın yarışını bitirdi, buna ceza verilmemesi kabul edilebilir bir durum değil. Kurallar herkes için vardır.

Yeni konular

Geri
Yukarı