Forspoken, FSR 3 ve Frame Generation On vs Off

Çok haklısınız. Bir karta fazla para vermek yerine her nesilin orta segment kartını alıp satıp sonraki nesilin orta segment kartını alıp bu döngüyü devam ettirmek çok daha mantıklı.
Orası bilinen gerçek, evet. Bizim gibi ülkeler gelişirse alım gücü artarsa, kolay erişim olabilir bu şekilde. Aynı rayda gidersek, ileride orta segment bile alamayız herhalde.

Ben 2 senede 6600 XT > 4060 Ti yaptım. MSRP üzerinden gidiyorum bu iki kartın toplam değeri nedir çıktığı vakit $380 + $400 = $780 koyalım kenara.

2 sene önce 3070 Ti alan adam $600 ödedi iyi güzel. Ben 6600 XT'yi yarı fiyatına sattım toplam masrafım $590'a düştü. Geldik aynı yere.

Cepten çıkan masraf aynı ve benim bugün AMD FG beklemekle uğraşmamak, kalitesini sorgulamamak, Cyberpunk 2077'i Path Tracing ile sorunsuz oynamak, yarı yarıya düşük güç tüketimine sahip olmak gibi avantajlarım var cebimde.

Bu yüzden ihtiyacınızın çok üzerinde olan kartları "geleceğe yönelik" saçmalığı adı altında sıfır alarak gereksiz yüksek rakamlar ödemeyin.

SAVE_20230929_203541.jpg

Burada sadece FSR3 açık fg kapalı.

[

SAVE_20230929_203618.jpg

Bu da orijinal FSR DLSS kapalı.

Ben 2 senede 6600 XT > 4060 Ti yaptım. MSRP üzerinden gidiyorum bu iki kartın toplam değeri nedir çıktığı vakit $380 + $400 = $780 koyalım kenara.

2 sene önce 3070 Ti alan adam $600 ödedi iyi güzel. Ben 6600 XT'yi yarı fiyatına sattım toplam masrafım $590'a düştü. Geldik aynı yere.

Cepten çıkan masraf aynı ve benim bugün AMD FG beklemekle uğraşmamak, kalitesini sorgulamamak, Cyberpunk 2077'i Path Tracing ile sorunsuz oynamak, yarı yarı düşük güç tüketimine sahip olmak gibi avantajlarım var cebimde.

Bu yüzden ihtiyacınızın çok üzerinde olan kartları "geleceğe yönelik" saçmalığı adı altında sıfır alarak gereksiz yüksek rakamlar ödemeyin.

Çok Çok doğru.

Ayrı bir şey söyleyeceğim. 2 sene içinde ekonomi bayağı kötü oldu ve 2 sene önce, atıyorum 10 bin TL'ye aldığı ekran kartını şu an gene 10 TL'ye satıyor. ekonomisinin böyle olmasından dolayı, 2 sene geçmesine rağmen daha düşük fiyata satacağına, ekonominin yüzünden hiçbir zarar yapmıyor. Ama doğru zamanda alınırsa olur, yoksa bu dediklerim olmaz zarar eder. Doğru zamanı bu konuda bilemeyiz kumar gibi olur.

Ben şimdi RX 6800 XT varken gidip RX 7800 XT alırsam olmaz aralarında 2-3X donanım olur o zaman durmam hata

@Seboş ya bu oyunda deneyip yok iyi yok kötü kaliteye sahip demek saçma CP2077 de deneyip görmek lazım.

Niye hocam,

Grafikler çok da dandik değil. Optimizasyonu kötünün kötüsü, ama kaliteyi FSR açarak veya kapatarak zaten anlarsın. Bu oyun'da küçük hatalar oluyorsa, aynısı CP'27'de de olacak zaten. Ama görüntü çok da kötü olmaz, bence.

@ZwiReK yani AMD neden böyle saçma oyunlara fg desteği veriyor anlamadım

Valla, bu konuda ben teori üretiyorum sadece. diğer sayfalarda bunun için bir teori demiştim.

Çok Çok doğru.

Ayrı bir şey söyleyeceğim. 2 sene içinde ekonomi bayağı kötü oldu ve 2 sene önce, atıyorum 10 bin TL'ye aldığı ekran kartını şu an gene 10 TL'ye satıyor. ekonomisinin böyle olmasından dolayı, 2 sene geçmesine rağmen daha düşük fiyata satacağına, ekonominin yüzünden hiçbir zarar yapmıyor. Ama doğru zamanda alınırsa olur, yoksa bu dediklerim olmaz zarar eder. Doğru zamanı bu konuda bilemeyiz kumar gibi olur.

Birikimlerini dövizde bırakırsan erimezler. Bugün atıyorum 4070 Ti'a 27K para aşağı yukarı $1000 ödeyecek paran varsa onun yerine 4070 al kalan parayla $350 al koy kenara.

$350 + 4070'in ikinci el satış fiyatı + 2 senede ufaktan biriktirdiklerin hop bir bakmışsın RTX 5070'a göbekten girecek ve 4070 Ti'ı tokatlayacak birikimi hiç kasmadan yapmışsın. Bizim millet yarın evsiz kalacakmış ama ne hikmetse hala oyun oynamaya devam edebilecekmiş gibi kurguluyor kafasında.

Geri
Yukarı