Forspoken, FSR 3 ve Frame Generation On vs Off

RX 7600 XT çıkacakmış, ya 10 ya da 12 GB VRAM olacak Herhalde.

Bu VRAM muhabbeti de baydı artık bence. 8 GB VRAM'li kartlar alınmaz diyerek 4060 TI alacak kişileri falan karttan soğutuyorlar. VRAM düşükse oyunlar da buna göre optimize olacak. Zaten NVIDIA tarafı bellek sıkıştırma teknolojisi üzerine çalışıyordu. Şu an ne durumdadır bilemiyorum.

Evet. O sebeple öneriyordum zaten, AMD neden son jenerasyonuna kıyak geçmeyecek işler yapsın sonra kime satacak bunları?

RX 6000 serisini ise alan aldı, üzerinden daha para kazanmayacak AMD. Oldukça düz mantık.

İyi o zaman, ben gideyim RX 6800 XT'yi satıp RX 7600'yı alayım. Sonuçta her oyunda 2 katı FPS verecek, hem aynı benim kart değerlerine yaklaşacak, hem de benim kartımdan çok daha ucuz. 7 bine alayım hemen. (!)

Bu VRAM muhabbeti de baydı artık bence. 8 GB VRAM'li kartlar alınmaz diyerek 4060 Ti alacak kişileri falan karttan soğutuyorlar. VRAM düşükse oyunlar da buna göre optimize olacak. Zaten NVIDIA tarafı bellek sıkıştırma teknolojisi üzerine çalışıyordu. Şu an ne durumdadır bilemiyorum.

Zamanı gelince her şey daha iyi olacak bu kesin.
RTX 9000 serisi çıksın belki 50watt güç tüketecek.
Teknoloji öngöremediğimiz kadar hızlı ve çabuk ilerliyor.

Son düzenleme:
6000 serisi kullanan birisi olarak şu an için FMF'i gözüm çok aramayacak gibi duruyor. Umarım ileride daha da iyi hale getirirler, işte o zaman mumla arayabileceğim bir özellik haline gelebilir. Çünkü bu oyunlara FSR getirme işlerini çok uzun uzadıya yapıyorlar gelmesini beklemek falan adamı yoruyor.

Kafamı karıştıran şeyde çoğu videoda akıcılık gözüksede ( tabii kendimiz oynayarak görmediğimiz yorum yapamayacağım ) çoğu videoda %1 değerleri düşük olduğu için akıcı değilmiş gibi. YouTube yorumlarında ve Reddit'te tartışmalarda %70 akıcı değil derken %30 oyun akıcı kavgasına tutuşmuş. Çok kafa karıştırıcı çok.

6000 serisi kullanan birisi olarak şu an için FMF'i gözüm çok aramayacak gibi duruyor. Umarım ileride daha da iyi hale getirirler, işte o zaman mumla arayabileceğim bir özellik haline gelebilir. Çünkü bu oyunlara FSR getirme işlerini çok uzun uzadıya yapıyorlar gelmesini beklemek falan adamı yoruyor.

Kafamı karıştıran şeyde çoğu videoda akıcılık gözüksede ( tabii kendimiz oynayarak görmediğimiz yorum yapamayacağım ) çoğu videoda %1 değerleri düşük olduğu için akıcı değilmiş gibi. YouTube yorumlarında ve Reddit'te tartışmalarda %70 akıcı değil derken %30 oyun akıcı kavgasına tutuşmuş. Çok kafa karıştırıcı çok.

Bana ilk hiç fark yok gibi geldi.
Sonra 1-2 ayar yaptım FPS yükselttim akıcı gelmeye başladı.
Hatta şimdi deneyeceğim.

İyi o zaman, ben gideyim RX 6800 XT'yi satıp RX 7600'yı alayım. Sonuçta her oyunda 2 katı FPS verecek, hem aynı benim kart değerlerine yaklaşacak, hem de benim kartımdan çok daha ucuz. 7 bine alayım hemen. (!)

@kino acaba tam dediğimi yaparak mı sattıracaklar.

Bende demosunu indirip bir deneyeyim merak ettim.

Beta driver yüklüydü. Hata veri.
Üşendim 😀

Son düzenleme:
Bu VRAM muhabbeti de baydı artık bence. 8 GB VRAM'li kartlar alınmaz diyerek 4060 TI alacak kişileri falan karttan soğutuyorlar. VRAM düşükse oyunlar da buna göre optimize olacak. Zaten NVIDIA tarafı bellek sıkıştırma teknolojisi üzerine çalışıyordu. Şu an ne durumdadır bilemiyorum.
Her oyun optimize olmuyor, sıkıntı orda, The Last of Us ve Ratchet&Clank örneği gibi. PS5'de 16 GB AMD Oberon GPU kullanılıyormuş. Bu konsola çıkan oyunlar bu kartın yapısına göre çıkıyor. İlerde PS5'den PC'ye gelecek oyunların çoğunda benzer senaryoya rastlayacağız.

Geri
Yukarı