Fortnite Battle Pass İşleyişi

FakirSincap

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben battle pass'i 950 v-papel'e alsam. Daha sonra görevleri yaparak ve seviye atlayarak battle pass'i 100 aşamaya kadar bedavaya bitirebilir miyim? Yani Buz Kralı skinine sahip olabilir miyim bu şekilde?

Okulun varsa oynama oyunda çok iyi değilsen bitirmen zor olabilir eğer derslerine önem veriyorsan yani sıkı çalışıyosan bitirmen biraz zor ve sıkıcı

Okulun varsa oynama oyunda çok iyi değilsen bitirmen zor olabilir eğer derslerine önem veriyorsan yani sıkı çalışıyosan bitirmen biraz zor ve sıkıcı
Valla oyunu pek iyi oynayamıyorum. Çünkü daha 1 haftadır oynuyorum. Karşımdaki adamlar hep pro adamlar oluyor. Bu yüzden oyunu bu saatten sonra öğrenmek de çok zorlaşmış. Eskiden beri oynayanlar oyunu çok daha rahat öğrenmişlerdir diye düşünüyorum. Ne de olsa kendisi noob olsa karşısındakiler de noob. Bu yüzden o zamanlarda öğrenmenin daha kolay olduğunu düşünüyorum. Keşke oyuna eskiden başlasaydım. Şuan oyunu oynamasını öğrenmek çok zor. Okula gelirsek. Okula derslerimi düzenli bir şekilde çalışıyorum. Çok çalışkan bir insan değilim. Günde en fazla 1 saat ders çalışıyorum ki bu da bana yeterli bir süre. Ama kötü oynadığım için pek de 100'e kadar gidebileceğimi sanmıyorum. 50-60 aşama falan yaparım diye düşünüyorum. Zaten 50-60 aşama yapınca savaş bileti parası çıkıyor.

Valla oyunu pek iyi oynayamıyorum. Çünkü daha 1 haftadır oynuyorum. Karşımdaki adamlar hep pro adamlar oluyor. Bu yüzden oyunu bu saatten sonra öğrenmek de çok zorlaşmış. Eskiden beri oynayanlar oyunu çok daha rahat öğrenmişlerdir diye düşünüyorum. Ne de olsa kendisi noob olsa karşısındakiler de noob. Bu yüzden o zamanlarda öğrenmenin daha kolay olduğunu düşünüyorum. Keşke oyuna eskiden başlasaydım. Şuan oyunu oynamasını öğrenmek çok zor. Okula gelirsek. Okula derslerimi düzenli bir şekilde çalışıyorum. Çok çalışkan bir insan değilim. Günde en fazla 1 saat ders çalışıyorum ki bu da bana yeterli bir süre. Ama kötü oynadığım için pek de 100'e kadar gidebileceğimi sanmıyorum. 50-60 aşama falan yaparım diye düşünüyorum. Zaten 50-60 aşama yapınca savaş bileti parası çıkıyor.
Oyuna 4. sezonun bitmesine 28 gün kala başlayıp battle passi almıştım. 24 gün kala 100 tiera ulaşmıştım ve toplam 2 win alabilmiştim sadece. Diyeceğim şudur ki tier kasmak istiyosanız oyunu oynamanız yeterli. Hesap kitap yapmanıza gerek yok günde 1 saat bile oynasanız 100 tiera ulaşırsınız. Tabii haftalık tüm görevleri yapmanız gerekiyor.

Ek olarak görevler size oyun hakkında pek çok bilgi ve deneyim sağlıyor zaten. Görevleri yaptıkça hem tier atlayacak hem de oyunu öğrenmiş olacaksınız.

Oyunu öğrenmek istiyorsanız da oynadığınız her gün o güne özel bir lokasyon belirleyip sadece oraya atlayın. Bu sizi oyuna alıştıracaktır. Unutmadan kendinize özel tuş ayarı yapmayı da unutmayın.

Oyuna 4. sezonun bitmesine 28 gün kala başlayıp battle passi almıştım. 24 gün kala 100 tiera ulaşmıştım ve toplam 2 win alabilmiştim sadece. Diyeceğim şudur ki tier kasmak istiyosanız oyunu oynayın yeterli. Hesap kitap yapmanıza gerek yok günde 1 saat bile oynasanız 100 tiera ulaşırsınız. Tabii haftalık tüm görevleri yapmanız gerekiyor.

Ek olarak görevler size oyun hakkında pek çok bilgi ve deneyim sağlıyor zaten. Görevleri yaptıkça hep tier atlayacak hem de oyunu öğrenmiş olacaksınız.

Peki nasıl daha iyi oynayabilirim? Artık herkes pro olmuş. Atlamamla ölmem bir oluyor resmen. Bana yardım eder misiniz?

Yazımı düzenledim, yetersiz kalan kısımları söylerseniz yardımcı olurum.

Tuş kombinasyonlarımı vb. şeylerin hepsini ayarladım. Ama adamların aimleri o kadar iyi ki karşılarına çıktığım anda tek atıyorlar. Bir de build var. Karşımdaki adamlar 2 saniyede build ile 5 kat yukarı çıkıyor ve ben o anda hiçbir şey yapamıyorum. Aim ve buildi nasıl geliştirebilirim?

Buildi tek başına alıştırma yaparak geliştirebilirsin. Youtube’de Batuhan Büyükakkan’ın son videolarından birinde rehber var onu izleyebilirsin.

Aimin yukarıda da dediğim gibi, lokasyon belirleyerek ve o lokasyondaki adamlara odaklanarak gelişebilir, şahsen ben öyle geliştirdim. Yaklaşık 50-60 maç Tilted Tower atladım mesela. 10 maç direkt öldüysem sonraki 10 maç, maç başına 1 kill almışımdır ve öyle de arta arta devam etmiştir. Kalabalık yerlere atlaman daha iyi olur. Sürekli ölmen sorun değil, uğraştığın sürece başarabilirsin. Birinci olmaya çalışma, mesela Tilted’a atladın diyelim, ben burdan 2 kill alsam tamam de, baktın 2 rahat alıyosun 4 yap öyle öyle arttır.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı