Fortnite DirectX 12 olmuyor

İşletim sistemi
Windows 10

yusuf10133

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 5 5500 işlemci
Asus dual RTX 3060 12 GB OC ekran kartı
B450M K II Anakart
Corsair 8x2 16 GB Ram
1 TB M.2 SSD 3500/s yazma okuma
2 TB HDD
Gametech Zeus kumandalı RGB kasa
650 watt psu
RAM
8x2 3200 DDR4
Ekran kartı
Asus RTX 3060 12 GB OC
Anakart
B450M K2
İşlemci
Ryzen 5 5500
Merhaba arkadaşlar. Fortnite oynuyorum fakat hiçbir şekilde oyun DirectX 12 de çalışmıyor. Her seferinde otomatik DirectX 11'e geçiş yapıyor. Nedenini bulamadım bilgisi olan var mı acaba?

Win + R yapıp %localappdata% yaz, ''FortniteGame-Saved-Config-WindowsClient'' dizinini aç. GameUserSettings seçeneğine sağ tık yapıp özellikler sekmesini aç, salt okunur seçeneğinin tiki işaretliyse kaldır, uygula sonra. Ardından oyun içinde istediğin ayarı değiştirebilirsin.

Teşekkür ederim. Bir deneyeyim umarım sorun çözülür.

Win + R yapıp %localappdata% yaz, ''FortniteGame-Saved-Config-WindowsClient'' dizinini aç. GameUserSettings seçeneğine sağ tık yapıp özellikler sekmesini aç, salt okunur seçeneğinin tiki işaretliyse kaldır, uygula sonra. Ardından oyun içinde istediğin ayarı değiştirebilirsin.
Maşallah baya ayrıntılı yazmışsın. Sadece salt okunur seçeneğinin tiki yoktu tik koydum. Oyunu açtım directX 12 yi seçtim. Yeniden başlattım yine aynı şekilde directX 11 olarak açıldı.

Son düzenleme:
Teşekkür ederim. Bir deneyeyim umarım sorun çözülür.

Maşallah baya ayrıntılı yazmışsın. Sadece salt okunur seçeneğinin tiki yoktu tik koydum. Oyunu açtım directX 12 yi seçtim. Yeniden başlattım yine aynı şekilde directX 11 olarak açıldı.
Hocam salt okunur tiki seçili olduğunda ayarlar değişmez, o yüzden tikliyse kaldırmanızı istemiştim. Açıkçası ben Unreal liginde oynayan bir Fortnite oyuncusu olarak DirectX12'de değil de yüksek performans modunda oynamanızı öneriyorum. Onun dışında neden DirectX12'ye geçmiyor bilgim yok maalesef :(

Hocam salt okunur tiki seçili olduğunda ayarlar değişmez, o yüzden tikliyse kaldırmanızı istemiştim. Açıkçası ben Unreal liginde oynayan bir Fortnite oyuncusu olarak DirectX12'de değil de yüksek performans modunda oynamanızı öneriyorum. Onun dışında neden DirectX12'ye geçmiyor bilgim yok maalesef :(

Daha önce birçok yol denedim ama bir türlü olmadı sürekli 11 de açıyor. 2K monitörde destansı ayarlarda oynuyorum 90 FPS ortalama veriyor bu da pek kesmiyor. Tiki kaldırıp tekrar denedim ama fayda etmedi bir sorun var ama ne 🤔

Yeni konular

Geri
Yukarı