Çözüldü Fortnite donuyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

nevtugardic

Decipat
Makaleler
3
Daha fazla  
Merhaba! Başlıkta da gördüğünüz gibi oyun içi ufak takılma/donma yaşanıyor. Sistemim gayet güzel. Çözümü nedir? (Sistem. CPU:Ryzen 5 3600 GPU:Sapphire RX 5700 XT Nitro + lc:XPG levante 240mm kasa:XPG battlecruiser PSU:Cougar 850W 80+Bronze MB:MSI B550 GAMING Edge Wi-Fi RAM:Corsair Vengeance RGB Pro 3200MHz 2x8GB SSD:XPG S40G 512 GB HDD:Toshiba 1TB 7200RPM ).

Çözüm
Oyunu kötü sistemde 60 FPS de de oynadım orta seviye de darboğaz yaparken oynadım iyi sistemde de oynadım. Sadece darboğaz sorunu olduğu için çok donma yaşadım anlık. Şuanda FPS anlık düşmeleri oluyor fakat hiç hissetmiyorum. SSD'ye taşı istersen yada MSİ Afterburner ile oyun içi değerlerini kontrol et.
Merhaba! Başlıkta da gördüğünüz gibi oyun içi ufak takılma/donma yaşanıyor. Sistemim gayet güzel. Çözümü nedir? (Sistem. CPU:Ryzen 5 3600 GPU:Sapphire RX 5700 XT Nitro + lc:XPG levante 240mm kasa:XPG battlecruiser PSU:Cougar 850W 80+Bronze MB:MSI B550 GAMING Edge Wi-Fi RAM:Corsair Vengeance RGB Pro 3200MHz 2x8GB SSD:XPG S40G 512 GB HDD:Toshiba 1TB 7200RPM ).
Oyun SSD’de mi? Yoksa HDD’de mi?

Ben de benzer bir sorun yaşıyorum ama çözüm bulamadım. Herhalde Ryzen işlemci Unreal Engine 4 ile pek uyumlu çalışamıyor.

Oyunu kötü sistemde 60 FPS de de oynadım orta seviye de darboğaz yaparken oynadım iyi sistemde de oynadım. Sadece darboğaz sorunu olduğu için çok donma yaşadım anlık. Şuanda FPS anlık düşmeleri oluyor fakat hiç hissetmiyorum. SSD'ye taşı istersen yada MSİ Afterburner ile oyun içi değerlerini kontrol et.

Çözüm
Oyunu kötü sistemde 60 FPS'de de oynadım orta seviye de darboğaz yaparken oynadım iyi sistemde de oynadım. Sadece darboğaz sorunu olduğu için çok donma yaşadım anlık. Şu anda FPS anlık düşmeleri oluyor fakat hiç hissetmiyorum. SSD'ye taşı istersen ya da MSI Afterburner ile oyun içi değerlerini kontrol et.

SSD'de çok gereksiz yer kaplıyor ondan dolayı HDD'de.

Ekran kartı Driver'larıyla falan alakalı olabilir. AMD bu konuda çok başarısız. En güncelden ziyade önerilen sürümü deneyin.

Geri
Yukarı