Fortnite düşük GPU kullanımı

umut özay

Hectopat
Benim GTX 750 1 GB ve Intel Pentinum G3260 işlemcim var. Fortnite oyununda işlemci kullanımı %80 %90 fakat ekran kartı kullanımı %40 üstünü çıkmıyor. ETS oyununda denemedim işlemci yine %80 %90 ve ekran kartım %90 %100 arası. Darboğaz var mıdır yoksa Fortniteda mı sıkıntı var? Oyunu silip yüklemekte fayda var mı ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sisteminde darboğaz var. Oyunu silip yüklemekle bir şey değişmeyecektir. İşlemci veya ekran kartı kullanımı oyundan oyuna değişir. Ekran kartının %100 kullanmasını istiyorsan grafik ayarlarını yükseltmen gerekiyor.

Sorun işlemcinizin yetmemesinden dolayı kaynaklanmaktadır. Fortnite gibi çok oyunculu oyunlarda işlemci çekirdek sayısı çok önemlidir ve işlemcinizde de 2 çekirdek olduğundan kasması çok normal. Çözümü ya oyunun grafik ayarlarını düşürmeli ya da yeni bir işlemci almalısınız.

Arka planda işlemciye yük bindirecek ne varsa kapatıp oyun içinde grafik ayarlarınızı yükseltip deneyin bir de..

Sorun işlemcinizin yetmemesinden dolayı kaynaklanmaktadır. Fortnite gibi çok oyunculu oyunlarda işlemci çekirdek sayısı çok önemlidir ve işlemcinizde de 2 çekirdek olduğundan kasması çok normal. Çözümü ya oyunun grafik ayarlarını düşürmeli ya da yeni bir işlemci almalısınız.

Oyunun grafik ayarlarını düşürürse işlemciye daha çok biner ve dolayısıyla darboğaz artacaktır. Yanlış bilgi vermeyelim.

Grafik ayarlarını fps'inden fazla ödün vermeyecek şekilde arttırabilirsin, bu şekilde ekran kartı kullanımın artacaktır. Arkadaşların dediği gibi işlemcin ekran kartına yetemiyor, darboğaz diyoruz buna.

Geri
Yukarı