Fortnite "KERNEL_SECURITY_CHECK_FAILURE" Mavi Ekranı

İşletim sistemi
Windows 10

EvrimK

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. Ne zaman Fortnite'a güncelleme gelse hep aynı problemle karşılaşıyorum. Tam sorunu bilmediğim bir şekilde çözebiliyorum, çat güncelleme geliyor tekrar bozuluyor. Sorunum şu ki Fortnite'ı her başlattığımda önce fare dönüyor, sonra birden mavi ekran veriyor. Verdiği mavi ekrandaki hata adı ise "KERNEL_SECURITY_CHECK_FAILURE" hatası. BlueScreenView ile baktım ntoskrnl.exe+3efa29 diye yazıyor. MiniDump dosyalarımı aşağıda paylaştım. Lütfen yardım edin :( Her güncellemede uğraşmaktan bıktım. Tüm sürücülerim ve Windows'um da güncel :( Sistem Özelliklerim: Intel i7 4720HQ ve Nvidia GTX 950M.

MİNİDUMP: MiniDump Dosyalarım (Google Drive) (RAR)

Islemci sıcaklığını takip edin ve MemTest86 ile RAM testi yapın.

Merhabalar, cevabınız için teşekkür ederim :) işlemci sıcaklığı normal. PC yi açınca 50 li lerde gezitor. Fakat oyunu açmaya çalışıp mavi ekran verdiğinde fan baya gürültülü bir şekilde dönüyor. PC yeniden açıldığında derece 64 yazıyordu. Kısa bir süre önce MemTest86 testi yapmıştım ve herhangi bir sorun yoktu. Bu akşam tekrar gerçekleştireceğim. Çok uzun sürüyor çünkü :D
HDD kullanıyorsanız HD Tune ile bad sector olup olmadığını kontrol eder misiniz? BattlEye sorunu vardı bende de bad sectorden dolayı oluşmuştu. HDD değiştirince düzelmişti.

Merhabalar, cevabınız için teşekkür ederim :) Testi başlattım bakalım, bir gelişme olursa tekrar size dönüş yaparım :)

Yuksek ihtimal islemci ile alakalı, termal macin yenileyip deneyin. Sicaklik ya da yüksek kullanımdan dolayi olabilir. Kaspersky IS deneme sürümü yükleyip bir tarama yapin.

Merhabalar, cevabınız için teşekkür ederim :) Termal macunu yeni değiştirmiştim :) Hemen şimdi yükleyip bir tarama gerçekleştiriyorum :)
Tekrar açıp termal macun sürdüm (Keşke yapmasaydım :D) Bir de NVIDIA denetim masasından oyunu yüksek performanslı NVIDIA yaptım sorun çözüldü. (NVIDIA sürücüsünü silip yüklediğimden ayarlarım da gitmiş) Onu yaptıktan sonra oyun açıldı. Herkese yardımlarından dolayı teşekkür ederim :) :)
Tekrar açıp termal macun sürdüm (Keşke yapmasaydım :D) Bir de NVIDIA denetim masasından oyunu yüksek performanslı NVIDIA yaptım sorun çözüldü. (NVIDIA sürücüsünü silip yüklediğimden ayarlarım da gitmiş) Onu yaptıktan sonra oyun açıldı. Herkese yardımlarından dolayı teşekkür ederim :) :)

Son düzenleme:

Geri
Yukarı