Fortnite Oynarken FPS düşmesi

Kaan KOCA

Hectopat
PC özellikleri
Ryzen 5 2600
RX 580 8 GB OC
8 GB RAM

Bilgisayarı alalı 1.5 hafta oldu Fortnite'da başlarda biraz FPS drop oluyor ama sonrasında bazen 100-80 arasına düşüyor. YouTube'dan aynı özellikteki bilgisayarda oynanışa baktığımda 180-200 FPS arası alıyor düzenli olarak. Sorunun kaynağını bulamadım sürücülerim de günce halbuki. Düşünebildiğim tek bir şey var o da işlemcinin fanını anakarta takarken yaylı olduğu için biraz bastırp öyle takmıştım onla alakalı olabilir mi?

Hiç bir işlem yapmadım BIOS fabrika ayarlarında ve güncel durumda RAM'lerim 3200MHz.

Emin olabilirsiniz RX 590 serisini kullanan çoğu arkadaş ile iletişime geçtim.Coil whine benim için problem değil her ekran kartında olabilen bir sıkıntı. FPS sabitleme durumu ise pus değiştim. Monitör değiştim her parçayı değiştirip denedim neredeyse düzelmiyor AMD'nin kendi forumunda yabancı konularda bile çözüm bulunamamış birçok kişi yakınır. Garantiye gönderenler olmuş bir sıkıntı yok deyip geri göndermişler daha iade veya değişim alan olamamış.

Farklı Driver'larla deneyin belki çözebilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı