GTX 1660S sistemde Fortnite FPS düşmesi

oguz sasi

Hectopat
Makaleler
1
Fortnite'ta drop sorunu yaşıyorum, maça girdiğim zaman başlarda takılma oluyor, maçın başlamasını beklerken.
Bazen anlık 5 FPS'e falan düşüyor bunun bir çözümü var mı? Yoksa genel bir sorun mu?

Sistem:
3500X.
16 (8x2) GB RAM.
GTX 1660S.

RAM'imin düşük frekansından dolayı bu sorunları yaşıyordum ve RAM'i değiştirdiğimde sorun çözüldü.
Boş yorumlara gerek yok hacı.

Lütfen düzgün tabir kullanın ayrıca adam RAM frekansını yazmamış neye göre yazdın bu yorumu?

HDD kullanmıyorum, oyun önceden SSD'ye kuruluydu aynı sorun vardı.
Şu an USB belleğe kurulu SSD'de yer olmadığı için.
Arkadaşların da dediği gibi oyun kaynaklı bir sorun olabilir, çünkü bir ara i5 8300H, GTX 1050 Ti ve 16 GB RAM laptop kullanmıştım ve bende de oyun kasıyordu. Gerçi bu durum her oyunda böyleydi, bir oyunu ilk defa açtığım zaman kasıyordu. İkinci ve diğer açılışlarda kasmıyordu.

RAM kaynaklı değil, güven bana.
Arkadaşların da dediği gibi oyun kaynaklı bir sorun olabilir, çünkü bir ara i5 8300H, GTX 1050 Ti ve 16 GB RAM laptop kullanmıştım ve bende de oyun kasıyordu. Gerçi bu durum her oyunda böyleydi, bir oyunu ilk defa açtığım zaman kasıyordu. İkinci ve diğer açılışlarda kasmıyordu.
Daha çok en başlarda oluyor geri sayım yerinde sonra maç ortalarında düzeliyor,
Sıcaklıklar nasıl olmalı ortalama?

Aynı sistemi kullanıyorum neredeyse. Düşük ayarlar drop yaratıyor. Ultraya çektim 95-100 arası gidip geliyor FPS ve hiçbir drop yok. HDD'de kullanıyorum bence gereksiz Fortnite gibi oyunları SSD'de kullanmak.

Yeni konular

Geri
Yukarı