Çözüldü Fortnite packet loss yaşıyorum

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

Sean Boswell

Hectopat
Arkadaşlar merhaba. 1 gün önce sabahleyin oyuna girdiğimde biraz oynadıktan sonra aşırı derecede packet loss girmeye başladı. Avrupa serverındayım fakat Avrupa serverının yanında MS yazmıyor, otomatiğe alınca da 144MS gösteriyor. Bu sabah oyuna girdiğimde ise packet loss yoktu fakat 1 el girdikten sonra tekrar başladı ama bu sefer Avrupa'da 40MS gösteriyor, normalde 60MS olması lazım. Sadece ben değil başka insanlarda da bu sorun varmış. Sorunu bilen varsa lütfen söyleyebilir mi? Çok can sıkıyor, oyunu oynayamıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Arkadaşlar benim paket kaybım var ve şöyle bir çözüm yolu var. Maç aratmaya Avrupa sunucusunda başlayın ondan sonra sunucu bekleniyor yazısı geldiği an na doğu'ya alın çözülüyor. Ben tüm arkadaşlarıma önerdim ve hepsinde de düzeldi ping değerleri de sizin Avrupa'daki pinginizle aynı ve Avrupa sunucusunda oynuyorsunuz.
@GerginGörünüşlüAdam TT çıkışı kullanan ne varsa hepsinde paket kaybı var. Oyunun sunucuları Frankfurt'a bulunuyor en yakın olarak. Bende oraya 38 ms alıyom. Paket kaybına denk gelmezsem 14-20 arası ping alıyorum oyun içi.

2020.11.11-09.53.png

Paket kaybına denk gelmeyince oyun çok güzel oluyor bu ping değerleri ile. Ama işte TT sağ olsun kapasiteyi arttırsa paket kayıpları bitecek ama yapmıyorlar.

Vallahi benim Superonline kullanan arkadaşlar yaşamıyor bu packetloss sorununu, internette de gördüğüm kadarıyla hep Türk Telekom kullananlarda oluyor gibiydi. Benim Fortnite dışındaki diğer oyunlarda da ping lag vb. bir sorunum olmadı. Olay çok Türk Telekom ile Fortnite arasında bir şeyden kaynaklanıyor gibi geliyor bana.

Türk Telekom kullanıyorum aynı sorun bende de var. Oyun oynanmıyor resmen. Sürekli kırmızı X işareti var sol üstte. Ne olduğunu görmeden bakıyorum canım gitmiş falan. Pingden daha berbat bir şey. Çözebilen oldu mu şuana kadar?

Türk Telekom kullanıyorum aynı sorun bende de var. Oyun oynanmıyor resmen. Sürekli kırmızı X işareti var sol üstte. Ne olduğunu görmeden bakıyorum canım gitmiş falan. Pingden daha berbat bir şey. Çözebilen oldu mu şuana kadar?

Biraz şansa rastgele bir çözüm buldum ben; düzelene kadar çıkıp giriyorum oyuna, bazen 2 kerede düzeliyor tamamen ama bazen 20 kere kapatıp açtığım halde düzelmediğide oldu çok şansa bir şey. Bir de şu videoda gördüğüm çözüm var işe yarıyor ama ben direkt tamamen düzelmesi için ilk dediğimi yapıyorum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Biraz şansa rastgele bir çözüm buldum ben; düzelene kadar çıkıp giriyorum oyuna, bazen 2 kerede düzeliyor tamamen ama bazen 20 kere kapatıp açtığım halde düzelmediğide oldu çok şansa bir şey. Bir de şu videoda gördüğüm çözüm var işe yarıyor ama ben direkt tamamen düzelmesi için ilk dediğimi yapıyorum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Teşekkürler hocam, deneyeceğim.

Arkadaşlar benim paket kaybım var ve şöyle bir çözüm yolu var. Maç aratmaya Avrupa sunucusunda başlayın ondan sonra sunucu bekleniyor yazısı geldiği an na doğu'ya alın çözülüyor. Ben tüm arkadaşlarıma önerdim ve hepsinde de düzeldi ping değerleri de sizin Avrupa'daki pinginizle aynı ve Avrupa sunucusunda oynuyorsunuz.

Çözüm

Hangi mantıkla bu işe yarıyor? Ama yaradı. Vallahi helal olsun hocam, nasıl aklına geldiyse.

Kalıcı bir çözüm yolu bulabilen yok mu bu şekilde yapmak zorunda mıyız ? Ayrıca kreatif girerken de böyle yapıyorum ama hazır çok oyunculu adalara giriş yaptığımda maalesef geri geliyo.

Kalıcı bir çözüm yolu bulabilen yok mu bu şekilde yapmak zorunda mıyız ? Ayrıca kreatif girerken de böyle yapıyorum ama hazır çok oyunculu adalara giriş yaptığımda maalesef geri geliyo.
Her seferinde Avrupa seçip sunucuya bağlanırken NA sunucusuna geçmen gerekiyor ve bu hayli uğraştırıcı her maç lobiye dön hızlı bir şekilde yapmaya çalış falan. Benim bulduğum çözüm şöyle: arkadaşımla oynadığım için o kuruyor odayı Avrupa seçiyor sunucuyu ben NA seçiyorum ve 0 packet loss. Kesin uğraştırmayan bulabildiğim tek çözüm bu.

Geri
Yukarı