Fortnite ping düşürme

torcak1

Hectopat
Daha fazla  
Superonline 16 Mbps ADSL paketi kullanıyorum. Ben Manisa'da Fortnite oynarken 65-80 ping arası alırken İzmir'de oynayan arkadaşımın 24 Mbps ADSL paketiyle 40-50 ping arası alması dikkatimi çekti. Pingimi düşürmek için neler yapabileceğim konusunda yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Geçen sene kablolarımızı CAT6 ile değiştirmiştik, bu kablodan daha iyi bir kablo varsa ona geçmem yardımcı olur mu?

CAT6 kablo 1000 Mbps, CAT5 kablo 100 Mbps içindir. Tabii ki CAT6 kablo biraz daha kalındır ve bu bağlamda daha dayanıklıdır. Bulunduğun konum ve altyapı ile alakalı bu pingler. Daha iyi olabileceğini sanmıyorum.

Superonline 16 Mbps ADSL paketi kullanıyorum. Ben Manisa'da Fortnite oynarken 65-80 ping arası alırken İzmir'de oynayan arkadaşımın 24 Mbps ADSL paketiyle 40-50 ping arası alması dikkatimi çekti. Pingimi düşürmek için neler yapabileceğim konusunda yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Geçen sene kablolarımızı CAT6 ile değiştirmiştik, bu kablodan daha iyi bir kablo varsa ona geçmem yardımcı olur mu?

Bağlantı kaliteniz ve size gelen sinyalin kalitesi ping değerini etkiler.

CAT6 dayanıklılık açısından daha çok tercih edilir, internete bağlanma hızı bakımından fark yaratmaz çünkü malum, gelen olmayınca...

Modeminiz etkiler, kalitesiz modemlerde oyunlarda sıkıntı yaşanması çok olasıdır.

Ağdaki kullanım etkiler, özellikle mobil cihazlar bağlandığında internetin canına okur... O bakımdan QoS ayarı yapmak işe yarayabiliyor, kendi ping zıplamalarımı böyle çözüyorum...

ISS'inizin size verdiği internetin de bir kalitesi vardır. Bazen 24Mbps VDSL hattından, 8Mbps ADSL hattı kadar bile yararlanamayabilir insan... Bunun nedeni gelen hız miktarı çok olsa da hattın eskiliği, hattaki gürültü miktarı ve yine yoğunluktur. Ayrıca farklı sunucular vardır sizin internete çıktığınız, arkadaşınızın düştüğü sunucu ile sizin düştüğünüz farklı olabilir. Mesela ikisi de TürkNet olan farklı şehirlerdeki aboneliklerimde birinde Avrupa'daki bir sunucudayken, diğerinde Anadolu'daki bir sunucuda gözüküyordum. Şehirler şu an tam aklımda değil ama bu durum fark yaratır. Mesela TürkNet'de Anadolu yakasındayken genel bir kopma yaşamıştı herkes, ülke geneli diye düşünülmüştü, evi aradığımda yani Avrupa yakasını aradığımda orada sorun yoktu... Sorun Anadolu yakasındaki sunucudandı...

Özetle: İşin sizin kontrolünüzde olmayan kısımlar da var. Ayrıca CGN ile internete çıkıyorsanız o da otomatik olarak ping atar. Gerçek İP sahibi olmayabilirsiniz, ona da bir bakının, araştırın...

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Modem arayüzündeki pingim 100 ile başladığı için CGN havuzundasın dediler. Superonline'dan statik ip satın aldım umarım etkisi olur.

Modem arayüzündeki pingim 100 ile başladığı için CGN havuzundasın dediler. Superonline'dan statik ip satın aldım umarım etkisi olur.

Ping değil İP'niz öyle başlıyor. Ve evet, ping değerlerine bunun etkisi olur. Bir de küçük bir uyarı, İP adresinizi iyi saklayın, açık etmeyin. Statik İP'nin güvenlik faktörünü biraz araştırın.

Ping değil İP'niz öyle başlıyor. Ve evet, ping değerlerine bunun etkisi olur. Bir de küçük bir uyarı, İP adresinizi iyi saklayın, açık etmeyin. Statik İP'nin güvenlik faktörünü biraz araştırın.
Dalgınlıkla IP yerine ping yazmışım 😅 Evdeki interneti sadece kendi bilgisayarımda kullanıyorum. Benim dışımda bağlanan herhangi bir cihaz veya kişi yok, o yüzden güvenlik sorunu yaşayacağımı sanmıyorum.

Dalgınlıkla IP yerine ping yazmışım 😅 Evdeki interneti sadece kendi bilgisayarımda kullanıyorum. Benim dışımda bağlanan herhangi bir cihaz veya kişi yok, o yüzden güvenlik sorunu yaşayacağımı sanmıyorum.

Yok ondan değil, İP statik olduğundan İP'niz üzerinden gelen tehditler durumu oluyor. Yani internet üzerinden olan bir durumdan bahsediyorum. Dinamik İP'de böyle bir durum yoktur çünkü kapatıp açtığınızda başka bir adres gelir :) Buna biraz bakının diye dedim, güle güle kullanın :)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Hiçbir düşüş yaşamadım fakat teker teker hepsini yaptım.
Hiçbir işe yaramadı yani.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı