Fortnite'de dahili ekran kartı kullanılıyor

Xaimber

Hectopat
Merhaba öncelikle, GTA 5 oynarken hiçbir sorun yok, 3060'ı kullanıyor bilgisayarım fakat Fortnite oynarken Intel Xe Graphics diye bir ekran kartını kullanıyor bu da tabii dolaylı yoldan düşük FPS veriyor, eskiden sorun yoktu Full akıcı oynuyordum. Şimdi takılma oluyor eskiden hiçbir şey yoktu. Fortnite'da 3060'ı kullanıyordu ama bugünden beri Intel'i kullanıyor nasıl düzeltebilirim? İnternette olan NVIDIA Denetim Masası'ndan NVIDIA ekran kartını seçtim, Intel ekran kartını devre dışı bırakınca durum çok daha kötü oluyor Fortnite açılırken bile kasıyor, diğer oyunları denemedim bile.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle Windows ayarlarından Grafik ayarları sekmesine gitmeniz gerekiyor, sonrasında göz at seçeneğine tıklayıp Fortnite'ın dosya konumundan oyunu bulup seçmelisiniz. Seçtikten sonra üzerine tıklayıp seçeneklere basın ve oradan ekran kartınızı seçin.

Öncelikle Windows ayarlarından Grafik ayarları sekmesine gitmeniz gerekiyor, sonrasında göz at seçeneğine tıklayıp Fortnite'ın dosya konumundan oyunu bulup seçmelisiniz. Seçtikten sonra üzerine tıklayıp seçeneklere basın ve oradan ekran kartınızı seçin.
teşekkürler cidden işime yarayan tek tavsiyeydi şuanda Fortnite'yi sildim fakat geri yükleyince yapacağım tekrardan teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı