Monster Tulpar T7 laptopta dahili ekran kartı kullanılıyor

Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RTX 3070, i7 10875H, 32 GB Ram...
Meslek
Öğrenci - Lise
Yaklaşık 1 yıl önce Monster'dan Tulpar T7 laptop aldım. İlk aylarda çok memnundum. Fakat gitgide performansım düşmeye başladı. O zamanlar pek umursamamıştım. Şu an ise bu sorun bayağı bir büyüdü. Yaklaşık 2.5 hafta önce bilgisayarımı performans sorunları yüzünden bakıma göndermiştim. Bazı sorunlar düzelmişti fakat şimdi ise daha kötüleri başladı. Oyunlarda harici ekran kartım seçili olmasına rağmen (NVIDIA denetim masasında da harici ekran kartı seçili. Ayrıca performans ayarlarımın hepsi yapılı.) Dahili ekran kartı kullanılıyor. Fazlasıyla performans düşüşleri yaşıyorum. Sorunu çözmeye çalıştım fakat olmadı. Aygıt Yöneticisi'nden dahili ekran kartını sildiğim zaman geri yükleniyor; devre dışı bıraktığım zaman ise, harici ekran kartım hiçbir şekilde kullanılmıyor ve bilgisayarda kasmalar meydana geliyor. Sorunu nasıl çözeceğim hakkında hiçbir fikrim yok.

Cihazınızda MUX Switch'ten kaynaklanan bir şey olabilir Windows'un ayarlarından yüksek performanslı invidia sürücüsünü seçmeyi deneyi oyunu açarken sağ tık yapıp NVIDIA ile başlata tıklamayı deneyin basit çözümler işe yaramazsa BIOS'tan MUX Switch varsa ayarlarına bir göz atın dGPU iGPU mshybrit.

Cihazınızda MUX Switch'ten kaynaklanan bir şey olabilir Windows'un ayarlarından yüksek performanslı invidia sürücüsünü seçmeyi deneyi oyunu açarken sağ tık yapıp NVIDIA ile başlata tıklamayı deneyin basit çözümler işe yaramazsa BIOS'tan MUX Switch varsa ayarlarına bir göz atın dGPU iGPU mshybrit.
BIOS ayarlarım arasında sadece iGPU ve mshybrid seçenekleri vardı. Monster'in müşteri desteğiyle görüştüğüm zaman bana BIOS'umun güncel olmadığını söylediler. Bana güncel BIOS'u attıkları zaman kuramadığım için yeniden cihazımı teknik servise gönderdim.

BIOS ayarlarım arasında sadece iGPU ve mshybrid seçenekleri vardı. Monster'in müşteri desteğiyle görüştüğüm zaman bana BIOS'umun güncel olmadığını söylediler. Bana güncel BIOS'u attıkları zaman kuramadığım için yeniden cihazımı teknik servise gönderdim.

Servis problemi çözer büyük ihtimalle.

İGPU seçmeniz lazım değil miydi
@499337

Yeni konular

Geri
Yukarı