Forum sitesi kurmak için ne gerekir?

uok825

Hectopat
Yer
Konya
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba, yakın zamanda smf ile kendi formumu Raspberry Pi üzerinde kurdum ve onu artık hayata geçirmek istiyorum. Sitede bulunan çerezler ve KVKK izinleri kafamı karıştırıyor. SMF forumun kendisi giriş bilgilerini kaydetmek amacıyla çerez dosyası oluşturuyor ve bu gizlilik sözleşmesinde mevcut. Benim merak ettiğim konu Google analytics gibi cookielerin sözleşmede bulunması veyahut sitemde KVKK izinleri adı altında bir sözleşme olması gerekli mi? Ayrıca tüm bunlar için gerekli hosting, çerez kullanımı açısından serverların Türkiye'de olması şart mıdır? Bir yerde kişiden üyelik bilgisi almak için sunucular Türkiye'de olmalıdır, diye okudum. Yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer niyetiniz ciddiyse Xenforo satın almanızı öneririm. SMF vb. genelde daha kolay sızılabilir oluyor. Bu sebepten Technopat gibi teknoloji forumları Xenforo kullanıyor. Xenforo'nun açığı yok gibi bir şey.

Eğer niyetiniz ciddiyse Xenforo satın almanızı öneririm. SMF vb. genelde daha kolay sızılabilir oluyor. Bu sebepten Technopat gibi teknoloji forumları Xenforo kullanıyor. Xenforo'nun açığı yok gibi bir şey.
İlk başta SMF başlayayım sonra xenforo neden olmasın? Ama merak ettiğim konular hala cevaplanmadı.

Hosting, SSL, domain, forum yazılımı.

Bunların üçü temel gereksinimler, SSL hosting ile birlikte geliyordu sanırım. Haber sayfası isterseniz de ayrı bir haber yazılımı da gerekiyor.

Hosting, SSL, domain, forum yazılımı.

Bunların üçü temel gereksinimler, SSL hosting ile birlikte geliyordu sanırım. Haber sayfası isterseniz de ayrı bir haber yazılımı da gerekiyor.
Onlar da sıkıntı yok, benim cevabını aradığım konu çerezler için ne gibi bir yol izlemem gerek. Türkiye'de KVKK var.

Geri
Yukarı