Forum Sitesi Nasıl Kurulur ?

Cervis

Kilopat
Makaleler
2
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Çevre Mühendisi,Çevre Görevlisi,Çiftçi
Arkadaşlar öncelikle herkese merhabalar, amatör olarak bir forum kurmak istiyorum. Bir konu belirlemedim ama sadece nasıl yapacağımı merak ediyorum. Önce bir alan adı ve sunucu sağlamak gerekiyormuş. Bu hizmet için neleri önerirsiniz acaba ? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Forum sitesi kurmak için çeşitli yazılımlar mevcut. XenForo, MyBB, SMF gibi yazılımlar bunlardan bazıları. Technopat Sosyal, XenForo kullanıyor. Ama XenForo ücretli. MyBB hem ücretsiz hem de kullanımı kolay. İnternette MyBB' nin nasıl kurulduğu ve kullanıldığını anlatan bir çok döküman mevcut. Videolarını izleyerek öğrenebilirsiniz.

Teşekkürler. MyBB ile bir şeyler denemeye başladım, bakalım neler olacak.

Arkadaşlar öncelikle herkese merhabalar, amatör olarak bir forum kurmak istiyorum. Bir konu belirlemedim ama sadece nasıl yapacağımı merak ediyorum. Önce bir alan adı ve sunucu sağlamak gerekiyormuş. Bu hizmet için neleri önerirsiniz acaba ? Şimdiden teşekkürler.

Şimdi kardeşim, domain ve hosting denilen bir şey var. Bundan alırsın eğer istersen web tasarım rehberi var. Sana kurmak için eğitim veriyor ve kurduruyor. 49 TL veriyorsun kurdurmak için, bunun linkini atayım www.xticaret.com: Site Kur | Site Kurma | Web Site Nasıl Kurulur Öğren bir de Blogger ve Wordpress görsellikse Wordpress öneririm, ücretsiz. Tabii bunlara bir tane domain ve hosting gerek bu da en ucuz hosting ve domain veren yer linki www.xticaret.com: Netpay Bilişim ||| Domain , Hosting ve İnternet Hizmetleri umarım yardımcı olabilmişimdir.

Teşekkürler. O kadar da gerek değil. Bana şu an için bir şeyler yapmaya başladım arkadaşlar. Hosting olarak hostinger kullandım, forum olarak da MyBB kullandım. Şimdilik bu kadar, yorumlarınızı bekliyorum, teşekkürler.

benceboyle.890m.com: Bence Böyle

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı