Forum üyeleri ile forum dışında nasıl iletişim kurulur?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Forum dışındaki tartışmalar, dolandırılmalar forum içine konu açarak getirilmeyecekse veya konular onaylanmayacaksa iletişim verilebilir. Yoksa buradan tanışıp sonrasında her küfrü, kazığı yiyen gelip burada ağlayıp drama yaratacaksa kirlilik olur.

Ticareti iki kişi kendi arasında yapıyorsa forum içi ya da dışı bizi ilgilendirmez adama güvenip yaptıysa ticareti bu onun sorunu bizim ya da başkasının değil.

Eğer biri forumda tanıştığı ve gerçek hayatta tanımadığı biri tarafından forum dışında dolandırılıyorsa bu durum dolandırılan kişinin ihmali sebebiyle ortaya çıkar. Bu durumu dolandırılan kişi foruma taşıma hakkında sahip olmamalı tabii ki de. Forumla hiçbir ilgisi yok çünkü o kişinin dolandırılmasının.

Ben özellikle forumda tanıştığı kişi kısmını diyorum çünkü 10 mesajlı üye de "gel oyun oynayalım" der, Discord'da 1-2 gün sonra konuyu başka yere çeker ne olacağını bilemezsin.

Sonra ne oluyor "bu üye bunu yaptı, şu üye bunu yaptı" diye konu açarlar tüm moderasyonu falan etiketlerler uğraş dur. Daha önce bir moderatör üzerinden bile yaşanmıştı bu olay. Steam grubunda millete mi sövmüştü ne olmuştu burada 100 sayfa konu olmuştu.

Ben özellikle forumda tanıştığı kişi kısmını diyorum çünkü 10 mesajlı üye de "gel oyun oynayalım" der, Discord'da 1-2 gün sonra konuyu başka yere çeker ne olacağını bilemezsin.

Sonra ne oluyor "bu üye bunu yaptı, şu üye bunu yaptı" diye konu açarlar tüm moderasyonu falan etiketlerler uğraş dur. Daha önce bir moderatör üzerinden bile yaşanmıştı bu olay. Steam grubunda millete mi sövmüştü ne olmuştu burada 100 sayfa konu olmuştu.

Bu söylediğiniz durumun ortaya çıkması çok tabi bir şey. İnternette herhangi bir platformda, hatta gerçek hayatta tanıştığınız herhangi biriyle de bu durumu yaşayabilirsiniz. Naçizane fikrim, bahsettiğiniz sebepler veya bahanelerden ötürü konu açılmasının yasaklanması bu durumu çözer.

Bu söylediğiniz durumun ortaya çıkması çok tabi bir şey. İnternette herhangi bir platformda, hatta gerçek hayatta tanıştığınız herhangi biriyle de bu durumu yaşayabilirsiniz. Naçizane fikrim, bahsettiğiniz sebepler veya bahanelerden ötürü konu açılmasının yasaklanması bu durumu çözer.

Benim dediğim de bu, iletişim kuralı değişecekse "üyeler arasında forum dışında yaşanan olaylar buraya taşınırsa ceza verilir" gibi bir madde de eklenmeli. Malum iki kişi küfürleşti birisi engeli bastı diyelim diğeri soluğu burada alacaktır.

Yoksa ben de daha önce Overwatch oynamak için birisine Battle.net ID bırakmıştım ışık hızında silinmişti.

Benim dediğim de bu, iletişim kuralı değişecekse "üyeler arasında forum dışında yaşanan olaylar buraya taşınırsa ceza verilir" gibi bir madde de eklenmeli. Malum iki kişi küfürleşti birisi engeli bastı diyelim diğeri soluğu burada alacaktır.

Yoksa ben de daha önce Overwatch oynamak için birisine Battle.net ID bırakmıştım ışık hızında silinmişti.
Malum iki kişiden engel yiyen kişi gelip soluğu burada alıyor ve moderatörlere ağlıyorsa o kişinin akli dengesinin yerinde olmadığını düşünürüm.

Malum iki kişiden engel yiyen kişi gelip soluğu burada alıyor ve moderatörlere ağlıyorsa o kişinin akli dengesinin yerinde olmadığını düşünürüm.

Şu anda beğeni sayılarının kapalı olmasının dolaylı nedenlerinden birisi de iletişim kuralı ile alakalı. Forum dışarısında 5-10 kişi gruplaşıp birbirlerinin mesajlarına sürekli beğeni bırakıyorlardı, forumla alakalı bir tartışma konu olduğunda karşıt fikirlilere grup halinde cevap veriyorlardı vb.

Kısaca senin istediğin çok doğal ve masum bir şey fakat suistimal edenler her zaman olacaktır.

Sonuna kadar konunun arkasındayım. Adam Papara numarasını paylaşıyor arkadaş tarafından sorun teşkil etmiyor deyip kaldırmıyorlar + işlem yapmıyorlar, bu sanal dilencilik değil mi? Discord adresini verip oyun arkadaşı arayan adama ceza vermek nasıl bir kafa? O zaman konuyu onaylamayın, ya da kurallara güzel bir güncelleme yapın şu şu yasaktır diye detaya çekin.

Yetkili bir kişi olsa ne iyi olur.
Sürekli birilerini etiketlemek istemiyorum fakat konu havada kaldı. @Yener K. hocam bari siz olumlu veya olumsuz bir şey söyleyin de bir neticeye varalım artık.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı