Forumdaki Kurallar vb. ile ilgili Kişisel Görüşlerim

akinc

Hectopat
Makaleler
6
Yer
Bursa
"Konu Dışı" bölümünü bulmak için "Konu Oluştur" penceresindeki birkaç dakika süren gezintimin ardından "Konu Dışı" bölümünü buldum. Konuşmak istediğim konu bu değil ama hazır bununla başlamışken bu durum hakkındaki görüşümü de belirtmek isterim. Konu oluşturma penceresinde doğru bölüme konu açabilmek benim için zor bir durum haline geldi. Yanlış yerlere konu açtığımızda da kimi zaman uyarı alabiliyoruz :/ Mesela bunu bir arama çubuğu çözebilir. Yetkililer umarım "Konu Oluştur" penceresine bir arama çubuğu düşünüyorlardır.

O zaman asıl konu olan "Kurallar"a geçebiliriz,

Moderatörler ve Forumun sahipleri istedikleri gibi kural koyabilirler. Kuralların da zaten her yerde gerekli olduğunu düşünüyorum. Ancak son günlerde gözden kaçırdığım şeyler ve bazı küçük hatalarım nedeniyle 1 günlük 2 günlük banlar yemeye başladım. En son açtığım konuda hatalı olarak sistemimin kaynağı olarak "imzamı" göstermiştim. Bu sebepten dolayı 1 günlük ban yedim ve sayın moderatör konudaki hatayı düzenledi. Mesela banlamak yerine yine moderatörler bu hatayı yine düzeltebilir ancak tekrar olmaması hakkında uyarabilirlerdi. Sadece bu olay için de demiyorum, çoğu kişi kurallardan şikayetçi. Kurallar güzel, forumu düzene sokuyor. Ama bu ban ve uyarı sisteminin fazla abartıldığını düşünüyorum. Tabi ki bunun gibi küçük hataların ikinci üçüncü kez olması kesinlikle süreli ban sebebi olmalıdır, bu konuda hemfikiriz. Bunun dışında bazı moderatörlerin davranışları konusunda da şikayetler okuduğumu söyleyebilirim.

Moderatör ve Yetkililere söylemek istediğim fikrim, şu an açtığım konu ve benzeri açılan konulara cevap verip konuyu kitlemek yerine üyelerle usulü ile tartışma yapılabilir olmasıdır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sosyal'e katılırken bütün bu şartları onaylıyorsunuz.

Konuların kitlenme nedeni konu eleştiri ve öneriden çıkıp başka yerlere gitmesi. Bu durum iki taraf içinde huzursuzluk yaratmaması için kitleniyor ve konu orada bitiyor.

Açılan konuları Türkçeye çevirmek için uğraşılan emeği görseniz ceza süresine hak verebilirsiniz. İleride belki yarım saate düşebilir, yönetimin öyle bir düşüncesi olursa fakat ceza olmazsa engelleyecek bir sistem yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Abartılmıyor, gayet yerinde. Eskiden 1 günlük ceza veriliyordu, şimdi ise 1 saatlik. Kuralları eksiksiz bir şekilde okursanız zaten hata yapmazsınız.

Haklısınız.

Yazım yanlışı olan mesajı alıntılama biraz fazla saçma. Hort confirmed.

Yeni konular

Geri
Yukarı