Forumdaki Linux fanboyları

Normal bir NVIDIA kartın veya RTX ekran kartın varsa GNU/Linux'u oyun için kullanmamalısın. Ray tracing açılmıyor şimdilik çünkü.
Katılıyorum hocam fakat ne sisteminiz olursa olsun bence oyun için Linux kullanılmamalı. Çoğu oyunun Linux desteği yok, ki Linux desteği olanlar bile düzgün çalışamayabiliyor.

Katılıyorum hocam fakat ne sisteminiz olursa olsun bence oyun için Linux kullanılmamalı. Çoğu oyunun Linux desteği yok, ki Linux desteği olanlar bile düzgün çalışamayabiliyor.
Buna katılmıyorum. Bence AMD sürücüleri GNU/Linux üzerinde çok başarılı. Desteği olmayan oyun için Windows'a geçersin, dual boot yaparsın.

Bende sadece Saints Row 3 düzgün çalışmadı. Onun dışında sorunsuz çalıştı.

Bence AMD sürücüleri GNU/Linux üzerinde çok başarılı.
Kesinlikle. Masaüstü sistemimde RX 580 var. AMD, Windows tarafında 5x model kartların sürücülerinde her defasında çözüldü demesine rağmen siyah ekran sorununu hâlâ çözemedi. Windows'ta nadiren de olsa var ama GNU/Linux tarafında bu sorunu hiç yaşamamıştım.

AMD ekran kartın olduğu için Xorg X11 yerine Wayland de kullanabiliyorsun değil mi?

Olay şöyle zaten,
  • Windows sürücülerinde: NVIDIA > AMD.
  • GNU/Linux sürücülerinde: AMD > NVIDIA

Ben hala Phoronix forumlarında falan AMD ekran kartım var ve şu oyunu açamıyorum gibi başlıklar görüyorum. Link veremem çünkü bookmark almadım. Ama birçok yerde gördüm bunu. NVIDIA ile karşılaşmadım pek böyle şeylerle.

Linux hantal bir işletim değil. "EXE" uzantısı ise, Windows ortamına özgü bir şey.
Linux en çok kullanılan, bence sadece kullanım amaçları farklı.
Hocam hangi dağıtım o?
Arm tabanlı, Debian Whezzy. Android'de kullanırdım. 99 MB XD.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…