Forumdaki troll tipler ve konularda sohbet edilmesi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kasa konusunda kasa sormak normal, kasa konusunda geliyor mouse önerisi istiyor. :D Yahu ne alakası var konuyla?
Haklısınız hocam, son zamanlarda böyle şeyler çok yaşanıyor. Ciddi anlamda artış yaşandı ve geçen günlerde ben de bir konu açıp sitemimi dile getirmiştim. Önüne geçilmesi lazım bunların. Sanırım çözüm moderatör kadrosunu biraz daha genişletmek ve sıkı yönetim oluyor :D .

Kasa konusunda geliyor mouse önerisi istiyor. :D Yahu ne alakası var konuyla?
Bunu yapan üyeler genelde kurallardan bihaber yeni üyeler oluyor, şahsen normal karşılıyorum. Basitinden kibarca ikaz etmek yeterli olacaktır. Sürekli tekrarlayan, kurallardan haberdar olduğu düşünülen bir üyeyse rapor içerisinde belirtilir. Bence çok da bir sorun yok bu konuda. :)

Pandemi başladığından beri böyle. Üyeler de yönetim de değişti son bir sene içerisinde. Olumlu ve olumsuz yanları oldu bu durumun. Eskisinden farklı olduğu ise bir gerçek.
Aktif moderatör alımları yapılmalı. Moderasyondan kimseyi suçlamıyorum, şu anki kadroda görevini hak etmeyen birisi yok ancak aktif olmayanlar var. Neden daha aktif insanlar moderatör olmuyor mesela? Aktif bir moderatör olsa bu kadar elini kolunu sallayamazlar. Rapor atıyorum 1 saat sonra cezalandırılıyor neredeyse.

En kötüsü de şu 'Crack'a destek vermiyoruz' adı altında indirenlere sallayanlar. Kendiler 'safi' müslüman oldukları için, bütün şartları yerine getiriyorlar ve crack'e laf ediyorlar. İlginç!
Müslüman olduğunu iddia eden başkasını suçlar, bahane bulur ama bir kılıfına uydurur hak yemeyi. Beğenmediğiniz müslüman olmayanlar ise bu konularda daha dikkatli ve yasaları daha katı. Din ile ahlak aynı şey olarak görülüyor ama alakası yok. Ahlaklı bir insan dinsiz de olabilir. Dini bütün bir insan ise, inancının yanında ahlaklı da olmak zorundadır. Gelgelelim ona da çare buluyorlar her zaman. Mesela siz de başkası üzerinden kendinizi veya korsan kullananları aklama çabasındasınız.

Aktif moderatör alımları yapılmalı. Moderasyondan kimseyi suçlamıyorum, şu anki kadroda görevini hak etmeyen birisi yok ancak aktif olmayanlar var. Neden daha aktif insanlar moderatör olmuyor mesela? Aktif bir moderatör olsa bu kadar elini kolunu sallayamazlar. Rapor atıyorum 1 saat sonra cezalandırılıyor neredeyse.
En azından yetkileri kısıtlı da olsa da bir işin ucundan tutabilecek insanlar arttırılabilir. Örneğin herkesin forumda tanıdığı bazı konuları iyi bilen insanlar var. Bu kişilerin bilgi sahibi oldukları konularda çözüm olarak işaretleyebilme yetkisine sahip olmasına izin verilebilir belki. Tamamen varsayım. Bu durumu suistimal edemeyecek olan insanlar zaten bellidir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı