Forumexe'i hatırlayan var mı?

Dümdüz

Megapat
Makaleler
53
Yer
İstanbul
Herkese selamlar.

2010-2013 zamanlarındaki Forumexe'i hatırlayan var mı? 2018-2019 yıllarında Süper Moderatör idim :p

indir.jpg

O zamanların en iyi forumlarından biriydi. Sonra sahibi Emin abi hayatını kaybedince forum yavaş yavaş ölmeye başlamıştı. Daha sonrasında forum kapandı, forumu biri satın aldı; sonra o hacklendi tüm veritabanı çekildi falan... Sonra yine kapandı.

Zamanında birkaç kez girip -üye olmadan- havasını solumuştum. Popüler olduğu zamana nazaran şimdi, göz ucuyla birkaç konuya bakılıp çıkılan platformlardan biri haline gelmiş gibi duruyor.

Yaşımdan ve abim veya ablam olmadığı için 2014 öncesi sanal ortamı yaşayamadığım için üzülüyorum. Sadece 2012'de babamın tuşlu telefonuna oyun indirmek için girerdim internete. Hatta yanlış hatırlamıyorsam oyunların uzantısı javaydı. En sevdiğim oyun üstten görülen GTA tarzı oyundu. Hatta daha eskiye gidersem halamın telefonunda motor oyunu vardı. Mavi renklerde birşeydi. Keşke biraz daha erken doğsaydım ve bu ortamlarda takılabilseydim diyorum bazen.

Hatırlıyorum, çok takılmasam da farklı bir nickimle üyeliğim vardı.

Bayağı popülerdi yalnız, bilmeyen yoktu o dönemler. Msxlabs Mavikaranlık, ForumExe, MaxiCep falan dönemin en dolu forumlarıydı. Sanal cidden güzeldi o zamanlar.
Sohbet bölümü 7/24 aktifti, birbirine saygısızlık yapanı bile hatırlamıyorum... Şimdi bakıyorum, tekrardan o forumu toparlamaya çalışıyorlar ancak çok zor...

Sohbet bölümü 7/24 aktifti, birbirine saygısızlık yapanı bile hatırlamıyorum... Şimdi bakıyorum, tekrardan o forumu toparlamaya çalışıyorlar ancak çok zor...
Eski forumlardan hangileri kaldı ki? Hepsi bir bir kapandı ne yazık ki.

Doctus, PCNet ve daha niceleri. Bazıları ise halen ayakta kalmaya çalışıyor ama maalesef aktiflik aşırı az olduğundan eskisi kadar ilgi çekmiyorlar.

Eskilerden birkaç forum şu anda ayakta kalmaya çalışıyor, birkaç üye devam ediyorlar. Umarım burası da o kadar ıssız bir yere dönüşmez.

Eski forumlardan hangileri kaldı ki? Hepsi bir bir kapandı ne yazık ki.

Doctus, PCNet ve daha niceleri. Bazıları ise halen ayakta kalmaya çalışıyor ama maalesef aktiflik aşırı az olduğundan eskisi kadar ilgi çekmiyorlar.

Eskilerden birkaç forum şu anda ayakta kalmaya çalışıyor, birkaç üye devam ediyorlar. Umarım burası da o kadar ıssız bir yere dönüşmez.
Technopat'ın o forumlara dönüşeceğini sanmıyorum. O eski forumların tek ziyaretçi kaynağı konular, anlatımlar ve özellikle hileler idi. Ancak burada sadece bunlar değil.

Hile deyince... 2013 senesinde S4League oyununda kodladığım hileleri yapıp paylaştığım aklıma geldi... Konulara bir baktım, hem utandım; hem sevindim; hem üzüldüm :)

Yeni konular

Geri
Yukarı