Forumu bırakıyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
@Recep Baltaş bey bu durumun biraz iyileştirmeye gidilmesi önceliğiniz olabilir mi? Yani direkt üyeye güle güle demektense bir dönüp bu işi gerçekten daha iyi bir hale getirebilir miyiz diye sormamız gerekiyor diye düşünüyorum. Bazı zamanlar moderatörler de hata yapabiliyor ama bu bazen çok saçmalıklardan alınan cezalar insanın canını sıkıyor, çözüm aradığı olaya yorum yazamıyor cezasından dolayı. Örnekler arttırılabilir ancak ben bu durumun iyileştirileceği yönünde iyi niyetliyim bence bir çalışma yapabilirsiniz. Her zaman yardımcı da oluruz gerektiği yerde, kendi adıma.

Her yazım yanlışına ceza verilmiyor ama ceza almayan kişi de hatasını düzeltmiyor. Aynı şekilde devam ediyor. Tek bir cümlesinde 3-4 tane imla hatası olan insanlar var.

Gözden kaçan, ufak tefek hatalar için zaten kimsenin uyarı verdiğini düşünmüyorum. Düzgün bir şekilde yazmak pek de zor olmasa gerek.

Yönetimden yakınmak yerine bence yazılarınıza özen gösterin.

Can sıkıcı bir durum evet. Fakat herkes belirli kurallar doğrultusunda foruma kayıt oluyor. Yani “ne yapılmaması” gerekiyorsa zaten belirtilmiş ve herkes bunun bilincinde kayıt oluyor ve ya sonrasında öğreniyor. Esnetilme olabilir mi? Elbette olabilir. Fakat bu durumun daha sonralarında suistimal edileceğini düşünüyorum. Belki burada kazanılacak bir doğru, ileride hayatınızı değiştirecek. (Son cümlemi abartmış olabilirim.)

Benim meşhur sözüm "Hatalar insanlar için tekrarları değil" ;) .

Yazım hataları dışında başka şeylere de ceza verilmesi gerekiyor bence. Yazım hataları cezaları sayesinde de yazımım gelişti yani artık hatasız ve daha anlaşılır şekilde konuşabiliyorum. Fakat bu bazen karşımdaki konuştuğum kişiyi (bir kız arkadaş olabilir) geriyor. Neden avukat gibi yazıyorsun diyor. Ben de Technopat sağolsun diyemiyorum tabii ki :D

Her yazım yanlışına ceza verilmiyor ama ceza almayan kişi de hatasını düzeltmiyor. Aynı şekilde devam ediyor. Tek bir cümlesinde 3-4 tane imal hatası olan insanlar var.

Gözden kaçan, ufak tefek hatalar için zaten kimsenin uyarı verdiğini düşünmüyorum. Düzgün bir şekilde yazmak pek de zor olmasa gerek.

Yönetimden yakınmak yerine bence yazılarınıza özen gösterin.

Hocam uyarı verdiğiniz zaman neyi yanlış yazdığımızı da uyarıda belirtirseniz hatamızı düzeltmemiz daha kolay olacaktır.

Bu durumdan forumda birçok kişi muzdarip ben dahil. @dogant para konusu ciddiyse iş daha da can sıkıcı. Bu tarz durumlar düzeltilsin ancak insanları forumdan soğutacak kadar abartılmasın bence. İlk kullanmaya başladığımda sürekli ceza geliyordu şikayet ettiğim bir şeyden bile cezayı ben almıştım hatta, konulara mesaj yazmamak en iyisi.
Hocam, boş ve kurallara uymayan yorum yaparsanız, ceza alırsınız. Basit? Gereksiz şikayetler moderatörleri meşgul ettiğinden ceza ile sonuçlanır. Öyle olmasaydı, ben hoşuma gitmeyen her yorumu şikayet ederdim? Evet, bazı moderatörler gerçekten hibçbir şey bilmiyor. Daha önce söylemiştim, tekrar söyleyeyim, moderatörlerden biri, Ryzen 7 ile ilgili konu açmama rağmen, arkadaş "Diğer donanımlar" kısmına almış, üstüne üstlük ceza vermişti. :D

Yazım yanlışı yapılan mesajdan alıntı yaptım diye uyarı yedim. Daha üst seviyesini henüz görmedim. 🧐

Yani direkt üyeye güle güle demektense bir dönüp bu işi gerçekten daha iyi bir hale getirebilir miyiz diye sormamız gerekiyor diye düşünüyorum.
Şu an olabildiğince iyi bir halde. 1 saat uyarı alanın "canı sıkılıyor" ise bizim yapabileceğimiz bir şey yok.

Ha bugün canı sıkılır gider, yarın geri gelir, kapımız her zaman açık. Ki emin olun çoğu kişi en ufak bir teknik sorunda geri dönüyor, konusunu açıyor. Çünkü kaliteli cevap alabileceği yegane yerlerden biri burası :)

Bugüne kadar ayrılıyorum deyip ayrılan çok az kişi gördüm. Bu kullanıcımızın da istisna olduğunu düşünmüyorum.

Ceza başına 5TL günde 100 tane adam banlasan iyi para.

1571838141597.png

@Recep Baltaş bey bu durumun biraz iyileştirmeye gidilmesi önceliğiniz olabilir mi? Yani direkt üyeye güle güle demektense bir dönüp bu işi gerçekten daha iyi bir hale getirebilir miyiz diye sormamız gerekiyor diye düşünüyorum.

10 yıldır bunun üstünde çalışıyoruz. Yakın zamanda kullanıcılara mesajlarını yazdıktan sonra otomatik olarak düzelten bir sistem sunacağız. Ne kadar yakın, bilemiyorum...
Bu durumdan forumda birçok kişi muzdarip ben dahil. @dogant para konusu ciddiyse iş daha da can sıkıcı.

Söylemeden geçmeyeyim, ceza başına para alma gibi bir durum tabii ki yok.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı