Forza Horizon 4/5 masaüstülük ekran görüntüleri

Ben de 1080p maximum ayarlarda oynuyorum ama ekran görüntülerim niye bu kadar tırt duruyor anlamıyorum :(Eki Görüntüle 472907
Estağfurullah tırt demeyelim de sanki doğru açı değil. Ben nasıl çektiğimden bahsedeyim, fotoğraflarıma bakarsın ilgini çekerse bi denersin. Öncelikle ben fotoğrafları saf haliyle bırakmıyorum, ufak tefek renk ayarları ekliyorum.Aslında normal fotoğrafçılık kurallarının hepsi burada da geçerli. Gündoğumu, günbatımı gibi özel zamanlar ışık ve renk bakımından daha uygun oluyor. Güneşin yukarıda olduğu vakitler sert ve parçalı gölgeler yarattığından mümkün olduğunca fotoğraf çekmeyi tercih etmiyorum. Eğer Velostar'daki gibi detay fotoğraflar çekmek istiyorsan kesinlikle kamerayla arabaya girmek yerine yakınlaştırma kullanmalısın. Böylece gerçekte de olduğu gibi geniş açılı lenslerdeki görüntü bozulmalarından kurtulursun. Ben genellikle 2-2.5x yakınlaştırma yapmayı tercih ediyorum hatta bazen daha fazla. Arabanın arkaplanını da mümkün olduğunca derinlikli seçtik mi tamamdır geriye sadece evire çevire açı aramak kalıyor.
Ford RS 1800.jpg
Ford RS 1800 (1).jpg

Estağfurullah tırt demeyelim de sanki doğru açı değil. Ben nasıl çektiğimden bahsedeyim, fotoğraflarıma bakarsın ilgini çekerse bi denersin. Öncelikle ben fotoğrafları saf haliyle bırakmıyorum, ufak tefek renk ayarları ekliyorum.Aslında normal fotoğrafçılık kurallarının hepsi burada da geçerli. Gündoğumu, günbatımı gibi özel zamanlar ışık ve renk bakımından daha uygun oluyor. Güneşin yukarıda olduğu vakitler sert ve parçalı gölgeler yarattığından mümkün olduğunca fotoğraf çekmeyi tercih etmiyorum. Eğer Velostar'daki gibi detay fotoğraflar çekmek istiyorsan kesinlikle kamerayla arabaya girmek yerine yakınlaştırma kullanmalısın. Böylece gerçekte de olduğu gibi geniş açılı lenslerdeki görüntü bozulmalarından kurtulursun. Ben genellikle 2-2.5x yakınlaştırma yapmayı tercih ediyorum hatta bazen daha fazla. Arabanın arkaplanını da mümkün olduğunca derinlikli seçtik mi tamamdır geriye sadece evire çevire açı aramak kalıyor. Eki Görüntüle 473101Eki Görüntüle 473102
Teşekkürler. Deneyeceğim 👍🏻
Şimdi nöbetteyim ve canım sıkıldı. Geçenlerde çektiğim 1-2 ekran görüntüsünü paylaşmak istedim.
4f966f60-5f28-49ad-8507-f0c4eda1bfb6.jpg
f789fcbe-ca52-4d0e-8489-7d095de1328b.jpeg
IMG_20191210_010007.jpg

Son düzenleme:
Ben de ciddiye alıp bi de anlatıyorum sanırım senin bana ders vermen gerekecek. Fotoğrafların gayet iyi, gözüne sağlık ✌
Estağfurullah. Sadece yarıştayken yanlayıp ekran görüntüsü yakalıyorum. Sizinkilerin yanında benimkilere ekran görüntüsü demeye çekiniyorum 😆

Bu görüntülerden sonra oyunu alasım geldi. Şu an nerede uygundur?

Yeni konular

Geri
Yukarı