Forza Horizon 4 aniden oyundan atma sorunu

serhatcandev

Megapat
Makaleler
15
Yer
İzmir
Arkadaşlar selam 2 gün önce Forza Horizon 4 satın aldım. Ama 15 dk da bir oyunda hata vermeden atıyor. Format da attım yine yükledim yine aynı bir değişiklik yok. Neden olabilir? Oyun orijinal.

Sistem:
R3 2200G
RX570 4 GB
8 GB 2400MHz RAM
240GB SSD Adata
1 TB HDD

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar selam 2 gün önce Forza Horizon 4 satın aldım. Ama 15 dk da bir oyunda hata vermeden atıyor. Format da attım yine yükledim yine aynı bir değişiklik yok. Neden olabilir? Oyun orijinal.

Sistem:
R3 2200G
RX570 4 GB
8 GB 2400MHz RAM
240GB SSD Adata
1 TB HDD
Aynı sorun bende de var, entersan.

Son düzenleyen: Moderatör:
Moderatör düzenlediğine göre yazamıyorsun ama bir dene bakalım 😅 Windows Ayarlar -> Uygulamalar -> Ek özellikler -> özellik ekle <- Grafik araçları'nı yüklemenizde fayda var... Olmazsa diğer sürücü (driver) güncellemelerini kontrol edin... BIOS güncellemelerine kadar tek tek denetleyin 🤔 zaten orijinal olduğu için hiç olmadı büyük bir ihtimalle gelecek güncelleme ile çözülür.

Oyunu açarken explorer.exe'yi durdurmayı deneyin. Nedenini bilmiyorum fakat bir şekilde çakışıyorlar, ben de bir yerden okudum. Bu şekilde sorunum çözüldü.

Moderatör düzenlediğine göre yazamıyorsun ama bir dene bakalım 😅 Windows Ayarlar -> Uygulamalar -> Ek özellikler -> özellik ekle <- Grafik araçları'nı yüklemenizde fayda var... Olmazsa diğer sürücü (driver) güncellemelerini kontrol edin... BIOS güncellemelerine kadar tek tek denetleyin 🤔 zaten orijinal olduğu için hiç olmadı büyük bir ihtimalle gelecek güncelleme ile çözülür.
Dostum dediğini yaptım daha atmadı yanında bir kaç şey daha yapmıştım onlarda işe yaramış olabilir.Oyunu atan arkadaşlar bu çözümü bir deneyin.
Driver güncellemelerini kontrol edin.
Yazılımsal sorunlar dışında sorununuz donanımsal da olabilir. 8 GB RAM yetmiyor olabilir.
Her şey güncel ultra ayarlarda ortalama 80fps alıyor benchmark da.
Yeniden attı :)

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı