Forza Horizon 4 anlık FPS düşüşleri

KevlarMC

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba sevgili forumlular, steam yaz indirimlerinden Forza Horizon 4 aldım. Kendisini en yüksek verimi alabilmek için SSDye kurdum. Fakat bir sorunum var genelde oyunu ilk açtıktan sonra arabayı sürerken gözle görülür droplar yaşıyorum, bunlar oyunu oynatmayacak seviyede değil ama rahatsız edici ufak anlık droplar. Arabayı bir süre sürdükten sonra bu droplar giderek azalıyor. Ama ne zaman bir yere teleport olsam veya arabayı değiştirsem yeniden sürmeye başlarken yine bu gözle görülür ufak dropları fark ediyorum. Normalde oyunum 110-120FPS arasında seyrediyor, monitörüm 75Hz, bu droplar sırasında FPS 90 civarına düşüyor. Ne yapmam gerekir bir öneriniz var mı? Video ayarlarında bir değişiklik mi yapmalıyım?

Dosya Ekleri

• f4.png
    f4.png
    176,4 KB · Görüntüleme: 38
Steam sürümü kaynaklı bu sorun. Grafik ayarları ve sistemle ilgisi yok. Güncelleme beklemekten başka çare yok.

Umarım Forza Horizon 5 çıkacak diye güncellemeyi boşvermezler. :(
Çıkalı 4 ay olacak neredeyse. Ben düzeleceğini sanmıyorum. Steam sürümü güzel kazık attı.

Kazık mı? O zaman 400 500 lira verin MS Storedan alın "kazıksız" oynayın. 👐🏼☝🏼🙌🏼
Bozuk oyun ve fiyat farkını ayırmanız dileğiyle. Fiyatla ilgili hiçbir şey demedim. Sadece aynı oyunun sorunlu sürümünü satın aldığım için pişmanım. Böyle olduğunu bilsem Microsoft sürümünü alırdım. Artık FH5 almak mantıklı, onu bekliyorum.

Bozuk oyun ve fiyat farkını ayırmanız dileğiyle. Fiyatla ilgili hiçbir şey demedim. Sadece aynı oyunun sorunlu sürümünü satın aldığım için pişmanım. Böyle olduğunu bilsem Microsoft sürümünü alırdım. Artık FH5 almak mantıklı, onu bekliyorum.
Cyberpunk ile Forzayı karıştıran ultra bilgili insan. ☝🏼
Selametle. 🙌🏼🎭

Geri
Yukarı