Forza Horizon 4 Araba Mantığı

jaguarcs

Centipat
Forza Horizon 4'te araç sınıfı ve oyunun ücretsiz verdiği araçlar konusunda kafam karıştı biraz.

İlk başta seçmiş olduğum araçlara nazaran daha iyi araçları ücretsiz vermiş, benim araç almama gerek yok gibi gözüküyor. Ve oyunun henüz başındayım araç sınıfları konusunda hiç problem yaşamadım Sonbahar'a girmeye vs. hak kazandıktan sonra açılan tüm yarışmaları aynı arabayla ya da oyunun zaten kendi vermiş olduğu araçlarla yapıyorum. Nasıl ilerlemeliyim neye göre araç satın almalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
bence oyunun ücretsiz verdiği arabalarla görevleri yarışları fln yap bir keyfine göre mesela 180sxalıp sokaklarda drift yap . hikaye bitince sıkıyo biraz. online girersen başka tabi .ama ben offlineden bahsediyom

Oyunun güzelliği de bu zaten. İllaki bir arabaya mecbur değilsin. İstediğin güçteki arabayla oynayabilirsin. Girdiğin yarışlar (hikâye) senin arabanın gücüne göre ayarlanıyor. Yani botlar senin arabanın gücünde oluyor. Bu sayede sürekli x araç güçlü onu kullanayım gibi sınırlayıcı bir etmen olmuyor. Zaten o kadar çok araba var ki hepsiyle oynamaya ömür yetmez resmen. 😁

Kafana göre??? Yarış yapacağım zaman Aventador, yol tutuş için Huracan, 800 puan altı drift için E34, keyfi drift için valf-eksantrik modifikasyonu yapılmamış E36 M3 kullanıyorum mesela.

Oyunun güzelliği de bu zaten. İllaki bir arabaya mecbur değilsin. İstediğin güçteki arabayla oynayabilirsin. Girdiğin yarışlar (hikâye) senin arabanın gücüne göre ayarlanıyor. Yani botlar senin arabanın gücünde oluyor. Bu sayede sürekli x araç güçlü onu kullanayım gibi sınırlayıcı bir etmen olmuyor. Zaten o kadar çok araba var ki hepsiyle oynamaya ömür yetmez resmen. 😁
Sorma ya Ferrari alıp hızını fulledim. 😂 Herkesi geçerim diye beklerken kolayda oynamaya başladım 😄

Sorma ya Ferrari alıp hızını fulledim. 😂 Herkesi geçerim diye beklerken kolayda oynamaya başladım 😄
hocam çoğu oyunda arabaların gerçek performansı ile oyun verilerinin alakası olmuyo örn toyota supra bildiğim birçok supra 1200hp lerde 0-100 leri 3 sn altında gel gelelim oyunda 1000 hp leri geçemiyor.

Ben yarışların birçoğunu oyunun verdiği arabalarla yapmıştım biriktirdiğim paralarla da açık arttırmadan Mclaren Senna almıştım. Güzel araba tavsiye ederim.

Ben ortalama zorlukta oynuyorum. Tabii zorluğu arttırırsanız araçların özellikleri ağır basmaya başlayacaktır. Oyun herkese hitap ediyor. Dileyen simülasyon, dileyen ise daha eğlencesine vararak oynayabilir. Ben eğlencesine vararak oynamayı tercih ediyorum. Zaten hayat stresli, kahır çekmeye gerek yok. LP

Toplasanız keyfi olarak maksimum 10-15 araba almışımdır diğer alımlar sırf görev tamamlamak içindi. 30m biriktirmiştim. Arabaya para verme zorunluluğu olmaması güzel hem para birikiyor hem de birçok arabayı deneme fırsatınız oluyor :)

Sanırım benim problem yaşama sebebim Need For Speed'ten Forza ya sert bir geçiş yapmam. :) İlk Forza deneyimim. Herkese yorumları için teşekkürler. @EmreCanTuna gerekli açıklama için ayırca teşekkür ederim.

Geri
Yukarı