Forza Horizon 4 araç tavsiyesi

Sesi güzel araçlar genelde daha ucuz.Focus rs 2017 modelin ses sistemimde sesi tok ve gayet güzel geliyor bu arada audi rs'tede çok güzel bi ses var.Tavsiyem güzel ses için araçların motor bloğunu değiştirmen silindir hacmi artınca ses daha tok ve güzel oluyor.

Arkadaşlar bu oyunda tüm arabalar rahatlıkla erişilebilir durumda mı? Merak ediyorum da aslında alsam mı almasam mı tereddütlüyüm. İllaki hızı/kalitesi belirliyordur belki ama araçlara sahip olma mekaniği nasıl işliyor forza 4'te?
Çoğu eğer oyunda paranız yetiyorsa alınabilir durumda. Bazılarına sadece wheelspinler, (level atlayınca yada haftalık gelen rastgele çarklar oluyor) özel eventlar, ve haftalık görevleri yaparak ulaşabiliyorsun. Müzayede salonunda satanlar da oluyor. Tabi DLC ile erişebildiğiniz araçlar da var. Dilerseniz paket paket, dilerseniz sadece paketlerde bulunan tek bir aracı alabiliyorsunuz.

Arkadaşlar bu oyunda tüm arabalar rahatlıkla erişilebilir durumda mı? Merak ediyorum da aslında alsam mı almasam mı tereddütlüyüm. İllaki hızı/kalitesi belirliyordur belki ama araçlara sahip olma mekaniği nasıl işliyor forza 4'te?
Araçların sürüş hissi çok farklı birbirinden kimisi hız için kimisi gaza dokununca aracın arkası kaymaya başlıyor drift için.Bazı araçlar aşırı dengeli savrulmuyor virajda.Yani her tarafı aynı düzeyde ağırlık dağılımı güzel.

Çoğu eğer oyunda paranız yetiyorsa alınabilir durumda. Bazılarına sadece wheelspinler, (level atlayınca yada haftalık gelen rastgele çarklar oluyor) özel eventlar, ve haftalık görevleri yaparak ulaşabiliyorsun. Müzayede salonunda satanlar da oluyor. Tabi DLC ile erişebildiğiniz araçlar da var. Dilerseniz paket paket, dilerseniz sadece paketlerde bulunan tek bir aracı alabiliyorsunuz.
Yani ben oyun parası kasıp en iyi aracı alabilme gibi bir durum söz konusu değil anladığım kadarıyla.Mesela x aracının satın almak için birden fazla yolu var mı peki?

Yani ben oyun parası kasıp en iyi aracı alabilme gibi bir durum söz konusu değil anladığım kadarıyla.Mesela x aracının satın almak için birden fazla yolu var mı peki?
Eğer DLC aracı değilse önceki bahsettiğim yöntemlerle erişebilirsiniz. Eğer standart sürümde mevcut ise ya çark çevireceksiniz, yada müzayede salonundan oyun parasıyla alacaksınız. Çok aranan araçlardan ise ya müthiş fahiş fiyatlara satıyorlar, yada kalmıyor zaten. 1965 GTO yu 5 milyona satıyorlardı mesela. Halbüki haftalık görevlerde denk gelirse görevleri yapıp bedavaya da alabiliyorsunuz. Müzayede salonunda da çabuk davranmalısınız. Misal Ferrari 599 u görmenizle satılması bir olabiliyor, kaç para olursa olsun. Çark konusunda da Level gerekiyor. Goliath parkurunu açıp 5-10 tur yaparsanız ciddi xp ve para veriyor. Her bir turun en az 7dk sürdüğünü de ekleyeyim.
İş bir yerden sonra sürmeye değil koleksiyon işine dönüyor zaten. Belirli araçların peşine düşüyorsunuz. Golf 6 almaya çalışıyorum şu sıra mesela :D

Arkadaşlar bu oyunda tüm arabalar rahatlıkla erişilebilir durumda mı? Merak ediyorum da aslında alsam mı almasam mı tereddütlüyüm. İllaki hızı/kalitesi belirliyordur belki ama araçlara sahip olma mekaniği nasıl işliyor Forza 4'te?

Arabalar yaygın, nadir, destansı ve efsanevi olarak dört kategoriden oluşuyor. Mağazada 4 kategoriden araçlar da bulabilirsin. Fiyatları yarışlarda kazanıp alabilmek için gayet uygun. Oyun içindeki çarklardan araçlar çıkıyor. Şansına göre çok yüksek değerli bir efsanevi araç düşürme ihtimalin de var. Fiyat/hız dengesi çok yüksek performanslar dışındaki araçlarda yok. Yani gayet kolay elde edilen fiyatla güzel performanslı araçlar alabilirsin. Çok güçlü arabaları çok uyguna alabilirsin. Asıl nadirlik olayına gelirsek o bazı özel araçlar çok yüksek fiyatlarda müzayedede satılıyor. Mağazadan satın alınamıyor. Bir de araç paketlerini para vererek alabilirsin isteğine göre. Araçlara erişim açısından çok rahat bir oyun olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.

almanı şidddetle tavsıye ederim dostum :)

Bak senin için kendi hesabıma girip en iyi araçları sıralayacağım ve müzayede fiyatlarını da altına yazacağım. benimle oynamak istersende Xbox hesabından EknTaco hesabını eklemeyi unutma !

En hızlı araba: Ferrari 599XX Evolution. Maksimum hız olarak otoyolda 530 kilometreye çıkabiliyor. Tabi bunu yeni ayarlar bulun sekmesinden yapman gerekiyor. Ne yazık ki şuan satışı yok. Kendileri özel bir araba çünkü :D Satışa çıkarsa da tahmini 10m yada 20m arasında satış fiyatı olur.
Eki Görüntüle 470059

Benim o kadar param yok dersende Mosler MT900S alabilirsin. Fiyatı gayet ucuz, performansı fazlasıyla yüksektir. Fiyatı ise çok gariptir 115.000, garip değil mi? Bu araba ve bu düşük fiyat...
Eki Görüntüle 470063

Drift için araç: Drift yaparken en çok eğlendiğim araba Mazda RX 7 1997 model. Bunun iki sebebi var. Öncelikle araç gerçekten çok güzel drift yapabiliyor. Ayrıca motor sesi muhteşem. ROTOR POWER 💪 Fiyatı ise minimum 19.000 den başlıyor.
Eki Görüntüle 470061

Sesi güzel araç: Genellikle Viper sesleri çok berbat oyunda. O kadar yapayki nefret edilesi bir ses. Eğer güzel ses dinlemek istiyorsan BMW M4 GTS model aracı al. Azıcık ilerle gaza az dokun deviri 5 e çıkar sonra gazı kes ve patlama (popcorn) seslerini dinleyip mest ol... Fiyatı tam tamına 156.000 , bence kesinlikle fiyatına değer.
Eki Görüntüle 470062

benim favori araçlarımı görmek istersen de listemi buraya bırakıyorum. Hepsi birbirinden güzeldir :D
Eki Görüntüle 470066Eki Görüntüle 470067Eki Görüntüle 470068Eki Görüntüle 470069Eki Görüntüle 470070Eki Görüntüle 470071Eki Görüntüle 470072Eki Görüntüle 470073Eki Görüntüle 470074Eki Görüntüle 470075Eki Görüntüle 470076Eki Görüntüle 470077Eki Görüntüle 470078
Hocam garajınızdaki Italedesign Zeurno 12 milyona gidiyor haberiniz olsun. Destansı olduğuna bakmayın. Daha yeni sattım.

Onun haricinde tavsiye ettiğim arabalar:
Drag Race ve ses için:

McLaren F1 GT normal F1 değil GT olan model

Hızlı yol tutuşu güzel,sesi de güzel:
Ferrari F12TDF

Yeni kasa Camaro'lara da bakabilirsiniz. @SIOBHAN

Hocam garajınızdaki Italedesign Zeurno 12 milyona gidiyor haberiniz olsun. Destansı olduğuna bakmayın. Daha yeni sattım.

Onun haricinde tavsiye ettiğim arabalar:
Drag Race ve ses için:

McLaren F1 GT normal F1 değil GT olan model

Hızlı yol tutuşu güzel,sesi de güzel:
Ferrari F12TDF

Yeni kasa Camaro'lara da bakabilirsiniz. @SIOBHAN
Oyunu bıraktım ben teşekkürler :D.

Geri
Yukarı