Forza Horizon 4 Donup Kapanıyor

İşletim sistemi
Windows 10

xKinder

Centipat
Forza Horizon oynarken ya oyun açıldıktan 5.12 saniye sonra ya da 6.41 saniye sonra kapanıyor süreler sürekli değişiyor yaklaşık 1 aydır bu sorunla uğraşıyorum. ForzaFix, CMD command, Windows Update her şeyi denedim çözüm yok yardımcı olur musunuz?

Sistem özelliklerinizi yazın.
Forza düşük sistemlerde çökmelere sebep olan bir oyundur. Ayriyeten korsan oyun kullanıyorsanız da aynı şey geçerli.

Sistemde arka planda hangi uygulamalar çalışıyor?
Ekranın sağ altındaki yerden ekran görüntüsü paylaşın:
1591236844039.png

MSI Afterburner ya da RivaTuner var mı sistemde?
ForzaFix'i tam olarak kullanabildiğinize emin misiniz çünkü genelde sonradan kapanma olaylarını o çözüyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bende de aynı sorun vardı. Çözüm bulamadım ve oyunu bırakmak zorunda kaldım. Benim düşüncem sorunun yazılımsal olduğu yönünde.

Forza Horizon 4 oyununuz orijinal midir?
Evet Oyun Orjinal
Eki Görüntüle 582039
ForzaFix'i tam olarak kullanabildiğinize emin misiniz çünkü genelde sonradan kapanma olaylarını o çözüyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

McAfee, MyAsus, NVIDIA, Steam, Discord Gibi Gibi Mühim Birşey Yok
Sistem özelliklerinizi yazın.
Forza düşük sistemlerde çökmelere sebep olan bir oyundur. Ayriyeten korsan oyun kullanıyorsanız da aynı şey geçerli.
Sistemim Gayet Yüksek
Bu 1 Ay İçerisinde Gözlemlerime Göre Oyunu 3.Açıştan Sonra Düzeliyor Gibi Hissettiriyor Ama Biraz Süre Sonra Tekrar Çöküyor Dediğim Gibi Forzafix veya .bat dosyası ile çözülmüyor defalarca denedim
Üstüne Üstlük Herşeyim Güncel Herşeyi Tek Tek Kontrol Ettim Format Attım Hala Tık Yok
Eki Görüntüle 582039
Dediğim Gibi O Tür Videoları Çok Araştırdım Çözümü Yok Sanırım Çünkü Farklı Ülkelerde Arattım Hepsinin Sonu ForzaFix'e Çıkıyor Yani Paranın Boşa Gitmesini İstemem Yeterli Sistemim Varken Oynayamamak Koyuyor

Dosya Ekleri

• sdfsdfsdgdfg.PNG
    sdfsdfsdgdfg.PNG
    5,9 KB · Görüntüleme: 38
  • sdfsdfsdf.PNG
    sdfsdfsdf.PNG
    4,9 KB · Görüntüleme: 43
Son düzenleme:
Sistem özelliklerinden gördüğüm kadarı ile RAMler yetersiz ve "gayet yüksek" bir sistem için 8 GB gibi bir değer son dönem oyunlarda artık zayıf kalıyor. Bir diğer tavsiyem SSD varsa oyunun kurulumunu oraya yapın. Haritası çok geniş ve açık dünya oyunların SSDye kurulması daha doğrudur özellikle yarış kategorisinde oyunda hızlı bir şekilde sürekli yenilenen/yüklenen LOD ve ana detay modeller ve yüksek detaylı PBR kaplamalar yazma ve okuma hızına bağlı olarak oyunun akıcılığını etkileyebilir; donmalara ve oyundan atmalara sebep olabilir.

Sistem özelliklerinden gördüğüm kadarı ile RAMler yetersiz ve "gayet yüksek" bir sistem için 8 GB gibi bir değer son dönem oyunlarda artık zayıf kalıyor. Bir diğer tavsiyem SSD varsa oyunun kurulumunu oraya yapın. Haritası çok geniş ve açık dünya oyunların SSDye kurulması daha doğrudur özellikle yarış kategorisinde oyunda hızlı bir şekilde sürekli yenilenen/yüklenen LOD ve ana detay modeller ve yüksek detaylı PBR kaplamalar yazma ve okuma hızına bağlı olarak oyunun akıcılığını etkileyebilir; donmalara ve oyundan atmalara sebep olabilir.
Oyun Zaten SSD'ye Kurulu. 8 GB Ram Oyunun Açıklamalarına Göre Gayet Yeterli Duruyor xd?

Oyun Zaten SSD'ye Kurulu. 8 GB Ram Oyunun Açıklamalarına Göre Gayet Yeterli Duruyor xd?

Oyunu açması için diyorsan yeterli oynamak için değil :)

Forza Horizon 4 Sistem Gereksinimleri (Önerilen)
  • DirectX: DirectX 12 API
  • Bellek: 12GB
  • VRAM: 4GB
  • İşlemci: Intel i7-3820 @ 3.6Ghz
  • Ekran kartı: NVIDIA GTX 970 veya NVidia GTX 1060 3GB or AMD R9 290x veya AMD RX 470
  • Kapladığı Alan: 55 GB

Dostum Lakin Diğer Arkadaşlarımla Giriyoruz Onlar 8 GB Ram İle Giriyor Ve Bu Bilgileri Aldığın Sitede Maximum Olan Grafik Seçeneklerini Atmışsın Minimumlar Şu Şekilde;

Forza Horizon 4 Sistem Gereksinimleri (Minimum)
Forza Horizon 4’ü oynamak için en az aşağıdaki özelliklere sahip bir bilgisayara sahip olmanız gerekiyor. Aşağıdaki maddelerde yer alan özellikler oyunun tüm grafik ögeleri için yeterli olmasa da oyunu ortalamaya yakın bir kalitede oynamanıza olanak tanıyacak.

• DirectX: DirectX 12 API
  • Bellek: 8GB
  • VRAM: 2GB
  • İşlemci: Intel i3-4170 @ 3.7Ghz veya Intel i5 750 @ 2.67Ghz
  • Ekran kartı: NVIDIA GTX 650 Ti veya Nvidia GT 740 or AMD R7 250x
  • Kapladığı Alan: 55 GB

Geri
Yukarı