Forza Horizon 4 donuyor

İşletim sistemi
Windows 11

Attacksaw

Kilopat
Makaleler
12
Merhaba arkadaşlar, bugün satın aldım Ultimate Edition'u. Oyunda hiçbir sorun yok fakat belirli bir süre oynadıktan sonra yarım saat falan oyun kendi kendine donuyor, herhangi bir şey yaparken arkada şarkı çalmaya devam ediyor. Görev Yöneticisi'nden kapatmak zorunda kalıyorum. Herhangi bir hata vermiyor.

R5 5600 (Güncel)
RTX 3060 (Güncel)
Windows 11 22H2 (Güncel)

@Attacksaw hocam Steam'den aldıysanız kütüphanede oyuna sağ tıklayıp özellikleri açın. Orada DLC sekmesini görürsünüz. İsterseniz hepsini bir devredışı bırakıp öyle oyuna girip test edin. Bir sıkıntı yoksa yavaş yavaş DLC'leri aktif edin. Eğer DLC'ler yapıyorsa bu sorunu.

Oyun Windows'la çakıştığı için oluyor sorun. Bazı arkadaşlar Forza fix 2.0 indir diyebilir ama o da düzeltmiyor sanırım. Oyunun sorunu görüp güncelleme getirmesi gerekiyor başka çözüm yok diye biliyorum. Laptoptan oynayan arkadaşlar atmıyor diyebilir, laptopta Forza nedense masaüstüne göre daha düşük ihtimal atıyor.

Oyun Windows'la çakıştığı için oluyor sorun. Bazı arkadaşlar Forza fix 2.0 indir diyebilir ama o da düzeltmiyor sanırım. Oyunun sorunu görüp güncelleme getirmesi gerekiyor başka çözüm yok diye biliyorum. Laptoptan oynayan arkadaşlar atmıyor diyebilir, laptopta Forza nedense masaüstüne göre daha düşük ihtimal atıyor.

Bu Windows 10 2H2 güncellemesiyle mi alakalı.

Yok hocam sanmıyorum Windows 10-11 sürüm fark etmeksizin atıyor.

CS:GO'da ve Left 4 Dead 2'de böyle olmuyor S4 League oynuyorum bir de Metin2, onlarda da bir sorun yok. Steam'deki oyunlarda bir şeyler var sadece.

Ben de sanıyorum benim sistem mi bozuk. :D

CS:GO'da ve lef 4 death 2 de böyle olmuyor S4 League oynuyorum bir de Metin2 onlardada bir sorun yok Steam'deki oyunlarda bir şeyler var sadece.
Bende sanıyorum benim sistem mi bozuk. :D

Yok hocam sisteminizde problem yok oyunla alakalı bir hata bu hatadan dolayı kafanıza takıp sistemin ayarlarıyla oynamaya gerek yok :D

Yok hocam sisteminizde problem yok oyunla alakalı bir hata bu hatadan dolayı kafanıza takıp sistemin ayarlarıyla oynamaya gerek yok :D

Teşekkürler hocam bende kaç gündür kafayı yicektim rahat bir nefes alayım artık.

Teşekkürler hocam bende kaç gündür kafayı yicektim rahat bir nefes alayım artık.

Araştırdım şimdi bir kişi daha aynısını yazmış. :(

@Attacksaw hocam Steam'den aldıysanız kütüphanede oyuna sağ tıklayıp özellikleri açın. Orada DLC sekmesini görürsünüz. İsterseniz hepsini bir devredışı bırakıp öyle oyuna girip test edin. Bir sıkıntı yoksa yavaş yavaş DLC'leri aktif edin. Eğer DLC'ler yapıyorsa bu sorunu.
Anladım hocam denerim birazdan şimdi BF4 deyim. :D

Geri
Yukarı