Forza Horizon 4 düşük %1 FPS

İşletim sistemi
Windows 10

HusoCan

Hectopat
Forza Horizon 4 Steam versiyonunda Oyun arada kasıyormuş gibi oluyor bunun sebebi ise %1 FPS bir anda 130'dan 50-60'a düşüyor. Çözümünü bilen var mı?
Sistem özellikleri:
Son sürüm Windows 10
16 GB RAM
3070
5600X
Oyun SSD'ye kurulu.
Microsoft'tan indirdiğim demoda bu sorun yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Forza Horizon 4 Steam versiyonunda oyun arada kasıyormuş gibi oluyor bunun sebebi ise %1 FPS bir anda 130'dan 50-60'a düşüyor. Çözümünü bilen var mı?
Sistem özellikleri:
Son sürüm Windows 10.
16 GB RAM.
3070.
5600X.
Oyun SSD'ye kurulu.
Microsoft'tan indirdiğim demoda bu sorun yok.

Dosya bütünleyin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende de aynı sorun var ve çözülmüyor. Oyunun Steam versiyonunda ki optimizasyondan kaynaklı olduğunu düşünüyorum FPS sabitlemeyi (V-Sync) açın, belki droplar daha az etkiler oyun keyfini.

Dosya bütünleyin.
Denedim maalesef olmadı, bütün DLC'leri çıkarıp da denedim yine olmadı.

Bende de aynı sorun var ve çözülmüyor. Oyunun Steam versiyonunda ki optimizasyondan kaynaklı olduğunu düşünüyorum FPS sabitlemeyi (V-Sync) açın, belki droplar daha az etkiler oyun keyfini.
Maalesef V-Sync de sorunu çözmedi.

Microsoft Store da da su an sorun var. Garip cidden.
Doğrudur benim oynadığım demoda bir sıkıntı yoktu fakat oyunun kendisinde olabilir.

Dün uzun bir aradan sonra ilk defa windows 11 de oynamayı denedim. Oyun en küçük çözünürlükte açıldı. Değiştirmek istediğimde ekranda ekran kartımın %99-100 kapasiteyle çalıştığını ama kare sayısının 1 veya 0 olduğunu görüyordum. Videolar ilerlemiyor adeta fotoğraf izliyordum. Isıları kontrol ettim 77 üzerine çıkan sıcaklık yoktu. Çözemeyince bırakıp RDR2 ve CS GO oynadım onlarda hiç sorun yoktu.

Bugün e postamda AMD ekran kartının yeni sürücüsünün çıkmış olduğu haberini okudum. Dün çıkmıştı. Yükledim ve ilk iş Forza Horizon 4 oynadım. Sorun kalmamıştı.

Yeni konular

Geri
Yukarı