Forza Horizon 4 düşük bant genişliği

İşletim sistemi
Windows 10

BekirYLDR68

Decapat
Daha fazla  
Araba hızı 200-250'yi geçtiği zaman bu hatayı veriyor map kayboluyor çözümünü henüz bulamadım.
Oyun orijinal (Steam), GPU Driverlarım güncel, sistemim oyunun minimum gereksinimlerini karşılıyor.

Oyundan kaynaklı bir durum. Önceki güncellemelerde bu sorun çözüldü gibi oldu ama hala daha devam ediyor. İmkanınız varsa iade edin ve Game Pass ile Microsoft Store üzerinden oynayın.

Oyundan kaynaklı bir durum. Önceki güncellemelerde bu sorun çözüldü gibi oldu ama hala daha devam ediyor. İmkanınız varsa iade edin ve Game Pass ile Microsoft Store üzerinden oynayın.

Microsoft Store'daki oyun Steam'e nazaran daha az sorunlu ama benim bütçeme göre fiyatı biraz pahalı. Sorunun çözülmesi için daha fazla güncelleme beklemem gerek galiba

Sistem belirtin. Hızlancıkça nesneler daha hızlı yüklenmeli. RAM veya CPU yükseltilmeli.
konu sahibi sistem.png

Steam versiyonu zaten sorunlu. Oyun HDD'ye kuruluyken ben de mapin kaybolması problemini yaşamıştım ama araç hızı 500'ü geçtikten sonra oluyordu. 200-250 çok erken değerler.

İşlemci değiştirilmeli güçsüz kalıyor.

Bugün içerisinde internet kafelerde kullanılan bir bilgisayarda denedim. Sorun benimkine nazaran daha az meydana geliyor fakat yine de sorun mevcut. İşlemcim biraz geride kalıyor evet ancak Forza Horizon 4 ile neredeyse bire bir sistem gereksinimi isteyen oyunlarda ne bir FPS düşmesi oluyor ne de Texture loss. Bir tık oyunun Steam versiyonunda problemli olduğunu düşünüyorum.
Önecliği yükseğe alınca biraz daha az meydana geliyor.

Son düzenleme:
Bugün içerisinde internet kafelerde kullanılan bir bilgisayarda denedim. Sorun benimkine nazaran daha az meydana geliyor fakat yine de sorun mevcut. İşlemcim biraz geride kalıyor evet ancak Forza Horizon 4 ile neredeyse bire bir sistem gereksinimi isteyen oyunlarda ne bir FPS düşmesi oluyor ne de texture loss. Bir tık oyunun Steam versiyonunda problemli olduğunu düşünüyorum.
Önecliği yükseğe alınca biraz daha az meydana geliyor.

Ben Ultra 200 FPS civarı alıyorum hızlanınca hiçbir sorun yok.

Microsoft Store'daki oyun Steam'e nazaran daha az sorunlu ama benim bütçeme göre fiyatı biraz pahalı. Sorunun çözülmesi için daha fazla güncelleme beklemem gerek galiba
Bence güncelleme beklemeyin. Steam üzerinden FH 4 satın almak pişmanlıktır. Aylık Game Pass abonesi olup bütün Forza oyunlarını Game Pass ile oynayın. Zaten adamlar FH 5'i çıkarıyorlar, 4'ün yüzüne dahi bakacaklarını sanmıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı