Forza Horizon 4 düşük FPS

Bazookah

Femtopat
Sistemimin iyi olmasına rağmen oyunda FPS 30'larda geziyor. Yarış yaparken bazı yerlerde 60-70, bazı yerlerde 30 FPS alıyorum. Neden acaba? Parçalarımda sorun yok, kontrol ettim.
ASUS ROG STRIX 1070
Intel i3-9100F
16 GB RAM 3000MHz.
250GB SSD.
1TB HDD.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemimin iyi olmasına rağmen oyunda FPS 30'larda geziyor. Yarış yaparken bazı yerlerde 60-70, bazı yerlerde 30 FPS alıyorum. Neden acaba? Parçalarımda sorun yok, kontrol ettim.
ASUS ROG STRIX 1070
Intel i3-9100F
16 GB RAM 3000MHz.
250GB SSD.
1TB HDD.
Oyundan oyuna işlemci gereksinimine göre darboğaz olabilir. 9100F işlemcisi 1650 Super'i sınırda besliyordu diye hatırlıyorum.

Grafiklerim zaten yüksek hocam YouTube da i3-9100F GTX 1050 Ti ile 60 70 FPS alırken yarış içinde ben aynı grafik ayarlarında 30 alıyorum. İyi geceler.

Hocam, günaydın. Şimdi ilk başta virüs taraması yaptınız mı? Eğer yaptıysanız çıkan virüsleri silin. Ayrıca arama kısmına grafik ayarları yazıp oraya Forza Horizon'u ekleyip yüksek performanslı ekran kartı olan 1070'i seçin berki işlemcinin içindeki ekran kartından açıyordur. @Yener K.

Hocam, işlemci bu ekran kartıyla darboğaz yapabilir. Bu oyunda Afterburner çalışmıyor. Windows aracını deneyebilirsiniz. Büyük ihtimalle işlemci kullanımı daha yüksek oluyor.

Hocam, günaydın. Şimdi ilk başta virüs taraması yaptınız mı? Eğer yaptıysanız çıkan virüsleri silin. Ayrıca arama kısmına grafik ayarları yazıp oraya Forza Horizon'u ekleyip yüksek performanslı ekran kartı olan 1070'i seçin berki işlemcinin içindeki ekran kartından açıyordur. @Yener K.
Hocam oyunun exe sini seçersem yetermi sadece en dediğiniz için?

Geri
Yukarı