Forza Horizon 4 GPU kullanımı %40-50'lerde

İşletim sistemi
Windows 11

Ay_BerKK

Kilopat
Daha fazla  
RAM
16
Ekran kartı
GTX 1650 mobile
İşlemci
i5 9300h
Herkese iyi günler,

Bilgisayarıma temiz format atıp Windows 11'e yükselttim fakat 70-80 FPS'te oynayabildiğim Forza Horizon 4'ü şu an 30-40 FPS'te oynuyorum ve GPU kullanımı sürekli %40-50'lerde neden olduğunu anlayamadım.
Yüksek performans güç modunda ve NVIDIA ayarlarından da performans seçili neden olabilir acaba yardımlarınızı bekliyorum.
Bilgisayarımın tek fanı bozuk sadece CPU fanı çalışıyor acaba ısınmadan kaynaklı GPU kullanımını otomatik kısıyor olabilir mi GPU sıcaklığı 75'lerde oyun esnasında.

Herkese iyi günler,

Bilgisayarıma temiz format atıp Windows 11'e yükselttim fakat 70-80 FPS'te oynayabildiğim Forza Horizon 4'ü şu an 30-40 FPS'te oynuyorum ve GPU kullanımı sürekli %40-50'lerde neden olduğunu anlayamadım.
Yüksek performans güç modunda ve NVIDIA ayarlarından da performans seçili neden olabilir acaba yardımlarınızı bekliyorum.
Bilgisayarımın tek fanı bozuk sadece CPU fanı çalışıyor acaba ısınmadan kaynaklı GPU kullanımını otomatik kısıyor olabilir mi GPU sıcaklığı 75'lerde oyun esnasında.
Oyundan grafik ayarlarını yükseltmeyi deneyin.

Cevaplarınıza hemen dönemedim kusura bakmayın, yüksek ayarlarda da aynı durumda hatta daha kötü FPS aldım, format atıp Windows 11 kurduğum için en son sürücüyü yüklemiştim ama silip tekrar mı yüklemeliyim?

Aldığımdan beri BIOS güncellemedim şimdi güncellemek istiyordum fakat Acer destek sayfasında sadece Windows 10 olarak gösteriyor acaba son sürüm BIOS güncellesem sorun olur mu? (internette yine ürün sayfasından daha üst sürüme yükselten birini gördüm bir videoda o sürüm bende niye gözükmüyor onu da bilmiyorum?)

Yeni konular

Geri
Yukarı