Forza Horizon 4 GPU kullanımı çok yüksek

Hocam işlemci kullanımı o seviyelerde olursa bu bir problem evet. Darboğaz işaretçisi olur genelde işlemcinin yüksek kullanımı. Fakat GPU'nun zaten Full kullanılması lazım ki tam verim alasınız. Bir problem yok değerleriniz iyi.

i5-8300H mobil işlemci yani konu sahibi laptop kullanıyor. Kısaca darboğaz imkansız.

Hocam işlemci kullanımı o seviyelerde olursa bu bir problem evet. Darboğaz işaretçisi olur genelde işlemcinin yüksek kullanımı. Fakat GPU'nun zaten full kullanılması lazım ki tam verim alasınız. Bir problem yok değerleriniz iyi.
Merhaba görev yöneticisinde gpu %12 lerde fakat oyunda %97-100 arası geziyor işlemcide sanırım görev yöneticisinde cpu idi cpu ise %17 lerde kusura bakmayın ben biraz paranoya yımdır herhangi bir sıkıntı yoktur değil mi.

Merhaba görev yöneticisinde gpu %12 lerde fakat oyunda %97-100 arası geziyor işlemcide sanırım görev yöneticisinde cpu idi cpu ise %17 lerde kusura bakmayın ben biraz paranoya yımdır herhangi bir sıkıntı yoktur değil mi.
Gayet normal, ekran kartı boştayken genelde en fazla %5-10 seviyelerinde gezer, oyunda ekran kartı kullanımının %100 olması çok normal, asıl sıcaklıkları takip edin, CPU-GPU 80-85 dereceyi geçmeye başlarsa önlem almayı düşünebilirsiniz.

Gayet normal, ekran kartı boştayken genelde en fazla %5-10 seviyelerinde gezer, oyunda ekran kartı kullanımının %100 olması çok normal, asıl sıcaklıkları takip edin, CPU-GPU 80-85 dereceyi geçmeye başlarsa önlem almayı düşünebilirsiniz.
Anladım yaani görev yöneticisindeki cpu-gpu 80-85 derecelerini geçerse önlem alacağım doğru mudur.

Anladım yaani görev yöneticisindeki cpu-gpu 80-85 derecelerini geçerse önlem alacağım doğru mudur.
Evet, önlem almaktan kastım da termal macun yenilemesi yapılabilir, fanlar temizlenebilir ama şimdilik bir sıkıntı olduğunu sanmıyorum. Bilgisayarı yeni aldınız diye tahmin ediyorum, tozlanması uzun süre alacaktır zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı