Forza Horizon 4 Gri Ekrandan Sonra Oyundan Atıyor

İşletim sistemi
Windows 10

TheMarksman

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Daha önceden böyle bir sorunum yoktu, bayağıdır oynamıyordum. Ne zamandır böyle bilmiyorum. Son 1 haftadır Forza Horizon 4'ü oynamaya çalışıyorum ve belirsiz zamanlarda oyun donuyor, ardından gri bir ekran beliriyor 1-2 saniyeliğine, sonra da hatasız bir biçimde kapanıyor. Hiçbir yerde sorunumu çözecek bir makale bulamadım. YouTube'da birçok video izledim ama hiçbiri sorunumu gidermedi. Hata bazen oyuna girdikten 1 dakika sonra oluyor, bazen 5 dakika, neden olan şeyi de bulamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam, bu gerçekten can sıkıcı bir durum. Bu videoya baktınız mı?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam, bu gerçekten can sıkıcı bir durum. Bu videoya baktınız mı?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
O anlatan arkadaş plati.ru gibi sitelerden alınmış hesaplardan programlardan falan demiş Microsoft hesabıyla girmeyenler için, ben kendi Microsoft hesabıma aldım oyun orijinal kendim aldım. Fark eder mi?

Etmez hocam. Sonuçta onlar da hesap alıyor. Yine Microsoft'un oyunu. Daha ucuza alıyorlar. Ultimate olanı.

Etmez hocam. Sonuçta onlar da hesap alıyor. Yine Microsoft'un oyunu. Daha ucuza alıyorlar. Ultimate olanı.
Maalesef hâlâ aynı, sadece şu an alta aldığım zaman hiçbir şeyin olmaması ve oturumu kapatmadan bilgisayarı kullanamam oluyor. Hâlen oyundan atma sorunu var.

Hocam, bildiğim başka çözüm yolu yok maalesef.

Hocam, bildiğim başka çözüm yolu yok maalesef.
Hocam, bir tez yürüttüm fakat ne kadar doğru bilmem ama benim kanaatimce şöyle;

Format atmadan önce FH4'de RAM kullanımım %92-%95 arasındaydı.

Bilgisayara format attım ve şu an FH4'ü dışarıdan herhangi bir bat dosyası müdahalesi olmadan sıkıntısız bir biçimde oynayabiliyorum. Şu anda ise RAM kullanımı %70'i geçmiyor.
Aynı şekilde format atmadan önce FH4 ile beraber GTA V'de de bu sıkıntıyı yaşıyordum, oyun kendini kapatıyordu.

Sanırım RAM yetersiz geldiğinden dolayı oyun kendini kapatıyordu, gri ekran vermesinin sebebi yüksek ihtimalle de buydu. Şu anda hem FH4 hem GTA V'i sıkıntısız oynuyorum.

Not: Bilgisayarımda 8GB 2666Mhz RAM takılı.
Dipnot: Formattan sonra RAM kullanımının neye bağlı olarak azaldığını bilmiyorum fakat, %95 civarlarından %70'e inmiş durumda.

Geri
Yukarı