Forza Horizon 4 hoş geldiniz dedikten sonra çöküyor

Mert_5352

Femtopat
Daha fazla  
Dün gece oyunu oynarken bir anda oyun çöktü. Ben de klasiktir, olabilir dedim ve girerken tekrar Microsoft hesabıma bağlanmamı istedi. Ben de bağlandım ve ondan sonra oyuna girince ilk devam et butonuna tıklayınca, yan tarafta hoş geldiniz yazısı gelince çöküyor durmadan. Bunu nasıl çözebilirim acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet görüntü ayarlarını değiştirmiştim 30 dakika filan sorunsuz oynadıktan sonra oldu.
Hocam Bu Bilgisayar>C diski>Kullanıcılar>(Hangi Oturumdaysanız Onu Seçin)>AppData>Local> UserConfigSelections bunu aratıp açın. En aşağıya inip ss atar mısınız birşeyden emin olalım. Bir de sisteminiz ne hocam?

Hocam bu bilgisayar>c diski>kullanıcılar>(hangi oturumdaysanız onu seçin)>appdata>local> userconfigselections bunu aratıp açın. En aşağıya inip SS atar mısınız bir şeyden emin olalım. Bir de sisteminiz ne hocam?

1690993982369.png

Hocam userconfigselections diye bir klasör bulamadım ve sistemim:
Ryzen 5 5500U.
Vega 7 Graphics
8 GB RAM.

Eki Görüntüle 1887007

Hocam userconfigselections diye bir klasör bulamadım ve sistemim:
Ryzen 5 5500U.
Vega 7 Graphics
8 GB RAM.
Hocam FH5 config dosyasının olması lazım. Eğer görüntü ayarlarını değiştirdikten sonra çökmeye başladıysa config dosyasından düzeltebilirsiniz. Biraz uzun sürecek ama oyunun yüklü olduğu diskte UserConfigSelections dosyasını aratırsanız bulabilirsiniz.

Hocam FH5 config dosyasının olması lazım. Eğer görüntü ayarlarını değiştirdikten sonra çökmeye başladıysa config dosyasından düzeltebilirsiniz. Biraz uzun sürecek ama oyunun yüklü olduğu diskte UserConfigSelections dosyasını aratırsanız bulabilirsiniz.
Arama yapınca buldum hocam.

1690994740311.png

DirectX indirme aracını kurmadan önce; C Diski>Windows>System32 ve SysWOW64 klasörlerinden XAPOFX1_5.dll dosyasını silin hocam. Belki düzelebilir sorununuz. Aynı sorunu arkadaşımla beraber böyle çözmüştük.

Geri
Yukarı