Çözüldü Forza Horizon 4 Online Bağlantı Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

TunahanTasliTR

Hectopat
Daha fazla  
Forza Horizon 4 Ultimate Edition ürününün bilgisayar sürümüne sahibim. Oyun açıldıktan sonra çevrimiçi olmaya çalıştığımda sunucuyla olan iletişimde bir sorun oldu tarzında bir pencere çıkıyor. Resmini paylaşacağım. Ayarlardan Xbox Ağı'na bağlı olup olmadığıma baktığımda ise bağlı olduğumu gördüm. Onunda resmini paylaşacağım. Sorunuma çözümlerinizi bekliyorum, şimdiden teşekkürler.
Denediğim (İşime yaramayan) yöntemler;
1-DNS değiştirme.(8.8.8.8/8.8.4.4)
2-CMD komutları.(Netsh interface Teredo set state disable(Bu komuttan sonra bilgisayarımı yeniden başlattım.), Netsh interface Teredo set state type=default, netsh interface Teredo show state Teredo-Parameter, Netsh Int Teredo Set State Enterpriseclient, netsh interface teredo set state servername=teredo.remlab.net, netsh interface Teredo show state Teredo-Parameter)
İşletim sistemim, Windows 10 Pro 64 Bit Türkçe.

IMG_20200209_135334.jpg

asdasd.png

Arkadaşlar fikri olan yok mu?

Çözüm
Selamlar aynı sorunları aynı şekilde ben de günlerdir yaşıyorum, bilgisayara format bile attım fakat çözüm bulamıyorum. @TunahanTasliTR siz çözebildiniz mi acaba? Ya da yardımcı olabilecek biri var mı?

Windows'unu güncelle ve dene. Sorun devam ederse Microsoft Store'den çıkış yap sonra Xbox Konsolu Yardımcısı'nı Windows'ta aratarak bul. Ayarlara gir, aşağı kaydır, gizlilik sekmesinin altında Xbox.com yazacaktır ona tıkla. Açılan sayfaya Microsoft hesabınızı girin. Xbox One/Windows 10 Çevrimiçi Güvenlik kısmına girin. Eğer her şey engellede ise hepsini izin ver yapıp kaydedin ve Xbox Konsolu Yardımcısından çıkış yapın ardından Microsoft Store'a ve Xbox Konsolu Yardımcısı'na giriş yapın. Eğer her şey izin verde ise ilk önce Xbox Konsolu Yardımcısı'ndan çıkış yapın sonra her şeyi engelleye alın ve kaydedin. Birkaç dakika sonra her şeyi izin vere alın kaydedin ve Microsoft Store'a giriş yapın. Ardından Xbox Konsolu Yardımcısı'na giriş yapın. Oyuna girin ve yaklaşık 10 dakika kadar oynayın. Oyuna bir drop girecek ve ESC tuşuna bastığınızda otomatik olarak Online'ye girmiş olduğunuzu göreceksiniz. Ben bu şekilde çözdüm, inşallah size de yardımcı olabilmişimdir.
Selam millet forza horizon4 ile ilgili nerdeyse her şeyi denedim fakat olmadı yine online oyuna girmiyor bende windowsun 2004 güncellemesi var güncellersem hata düzelir mi ama 2004 de oyun açılmıyor diyorlar
yardımcı olursanız sevinirim :)
Yüksek ihtimalle düzelir. Nedense windows update ile forza birbirine bağlı.

Windows'unu güncelle ve dene. Sorun devam ederse Microsoft Store'den çıkış yap sonra Xbox konsolu yardımcısı'nı Windows'ta aratarak bul. Ayarlara gir, aşağı kaydır, gizlilik sekmesinin altında Xbox.com yazacaktır ona tıkla. Açılan sayfaya Microsoft hesabınızı girin. Xbox One/Windows 10 çevrimiçi güvenlik kısmına girin. Eğer her şey engellede ise hepsini izin ver yapıp kaydedin ve Xbox konsolu yardımcısından çıkış yapın ardından Microsoft Store'a ve Xbox konsolu yardımcısı'na giriş yapın. Eğer her şey izin verde ise ilk önce Xbox konsolu yardımcısı'ndan çıkış yapın sonra her şeyi engelleye alın ve kaydedin. Birkaç dakika sonra her şeyi izin vere alın kaydedin ve Microsoft Store'a giriş yapın. Ardından Xbox konsolu yardımcısı'na giriş yapın. Oyuna girin ve yaklaşık 10 dakika kadar oynayın. Oyuna bir drop girecek ve ESC tuşuna bastığınızda otomatik olarak Online'ye girmiş olduğunuzu göreceksiniz. Ben bu şekilde çözdüm, inşallah size de yardımcı olabilmişimdir.

Teşekkürler.

arkadaşlar hesaba gir çık yapınca düzeliyor

Geri
Yukarı