Forza Horizon 4 oynanır mı?

Blonducey

Hectopat
Arkadaşlar daha yeni yazılılarım bitti ve yavaş yavaş PC'ye oyunlar denemeye başladım en son R6 aldım.
Ve uzun süredir çoğu yayıncıdan izlediğim Forza 4'ü Steam'de gördüm ve 92 TL değer mi değmez mi bilemedim.
Birkaç sorum var cevaplarsanız sevinirim.

1- Oyunun Online modu var bildiğim kadarıyla (genelde böyle alana girme gibi bir mod var sanırım Online'de yayıncılardan izlemiştim) eğer varsa sarıyor mu? İzlediğim kadarıyla beni çok sardı ama oynarken aynı hâzı alabilir miyim bilmiyorum. Oyunun genel olarak mekanikleri, Online modu sarıyor mu?
2- İnternette sistemimi araştırıp FPS testlerine baktım ama yine de sormak istedim.
  • 8 GB RAM.
  • i5 3470.
  • RX 550.

Bu sistemle düşük ayarlarda vb. 60-75 FPS civarı alabilir miyim? Yani izlediğim videolar da 80 civarlarında dolanıyordu ama Online modda bu FPS düşer mi düşerse ne kadar düşer bilmiyorum. Sizce alabilir miyim?

3- Oyuna SSD gerekli gibi gördüm ben. Oyun açılırken aynı GTA Online'a girer gibi çok bekletiyor. Oyunun boyutu ne kadar acaba bilginiz var mı? Ona göre SSD de yer açmam gerekebilir.

Şimdiden yardımınız için teşekkürler. Yanlış ya da saçma sorular sorduysam affınıza sığınıyorum.

Iyi akşamlar, 1.sorunuzun cevabı kişiseldir, kiminin çok beğendiğini kimisi beğenmez kendi adıma konuşmam gerekirse oyun beni aşırı sardı normalde çok Online oyun oynayan birisi değilim ama Forza'da 2 ayda 100 saat civarında oynadım (Online oyunlar ile aramı anlatmam gerekirse CS:GO oyununa 4 5 yıldır sahibim ama 102 saat oynama sürem var bu zaman içinde). Oyunun benim en sevdiğim yanı çeşitliliği bir sürü farklı otomobil var buna karşılık neredeyse hepsi farklı bir deneyim sunuyor kendini çok tekrar etmiyor otomobiller bunun yanında Assetto Corsa gibi klavye ile oynanamayan bir oyun değil klavye ile de gamepad ile de son derece zevkli(Logitech F710 kullanıyorum çok memnunum). Ek paketler ile daha eğlenceli bir hâle de geliyor özellikle Fortune Islandın atmosferi bana Britanya'dan daha hoş geliyor.

2.sorunuz için ne yazık ki yorum yapamıyorum aynı sisteme sahip/yakın birisi varsa daha doğru cevap verir. Olmadı YouTube videolarına bakabilirsiniz 3 aşağı 5 yukarı yakın sonuçlar verir.

3. açılış süresi bana çok fazla gelmiyor ben önceden WD Green HDD de kullanıyordum fakat eski olduğuna dair konuda açmıştım ve son zamanlarda okuma yazma hızı 50/70(okuma yazma hızı sırası değildir ikisinin ortalama süresinden bahsediyorum) arası gidip gelmeye başlayınca WD Blue HDD'ye geçiş yaptım şu an ortalama açılış süresi oyunu açarken gelen küçük Forza Horizon 4 fotoğrafından oyuna tamamen giriş yapılan kısma kadar( oyuna girerken adımızı söyleyip hoş geldin dediği kısım) 2.20 civarında sürüyor(HDD hızları ortalama 150/160 arası gidip geliyor). Bana uzun gelmediği için bu süre sorun etmiyorum sizin için uzunsa SSD'ye kurabilirsiniz.

Bence 92TL'lik standart paket yerine gerekirse 1 hafta sonra Ultimate paket almanız daha iyi olur 150TL'ye çünkü DLC'leri ayrı almak isterseniz oyun fiyatı çok daha fazla yükseliyor onun için imkan dahilinde Ultimate alma taraftarıyım çevremdeki herkese Ultimate aldırdım herkeste son derece memnun şu an oyundan.

Almadan önce xBox Gamepass alıp dene bence 30 TL'ye. Ben öyle yaptım pek beğenmedim forzayı diğer oyunları oynuyorum şuan.

Almadan önce xBox Gamepass alıp dene bence 30 TL'ye. Ben öyle yaptım pek beğenmedim forzayı diğer oyunları oynuyorum şuan.
Gayet mantıklı zaten ilk alışda 6 tl alıp bir deneyin birde şunu ekleyeyim. Can You Run İt adlı siteye girip sisteminizin oyunu açıp açmayacağını kontrol edin ben kullanıyorum gayet işlevsel ve güvenilir.

Iyi akşamlar, 1.sorunuzun cevabı kişiseldir, kiminin çok beğendiğini kimisi beğenmez kendi adıma konuşmam gerekirse oyun beni aşırı sardı normalde çok Online oyun oynayan birisi değilim ama Forza'da 2 ayda 100 saat civarında oynadım (Online oyunlar ile aramı anlatmam gerekirse CS:GO oyununa 4 5 yıldır sahibim ama 102 saat oynama sürem var bu zaman içinde). Oyunun benim en sevdiğim yanı çeşitliliği bir sürü farklı otomobil var buna karşılık neredeyse hepsi farklı bir deneyim sunuyor kendini çok tekrar etmiyor otomobiller bunun yanında Assetto Corsa gibi klavye ile oynanamayan bir oyun değil klavye ile de gamepad ile de son derece zevkli(Logitech F710 kullanıyorum çok memnunum). Ek paketler ile daha eğlenceli bir hâle de geliyor özellikle fortune ıslandın atmosferi bana Britanya'dan daha hoş geliyor.

2.sorunuz için ne yazık ki yorum yapamıyorum aynı sisteme sahip/yakın birisi varsa daha doğru cevap verir. Olmadı YouTube videolarına bakabilirsiniz 3 aşağı 5 yukarı yakın sonuçlar verir.

3. açılış süresi bana çok fazla gelmiyor ben önceden WD Green HDD de kullanıyordum fakat eski olduğuna dair konuda açmıştım ve son zamanlarda okuma yazma hızı 50/70(okuma yazma hızı sırası değildir ikisinin ortalama süresinden bahsediyorum) arası gidip gelmeye başlayınca WD Blue HDD'ye geçiş yaptım şu an ortalama açılış süresi oyunu açarken gelen küçük Forza Horizon 4 fotoğrafından oyuna tamamen giriş yapılan kısma kadar( oyuna girerken adımızı söyleyip hoş geldin dediği kısım) 2.20 civarında sürüyor(HDD hızları ortalama 150/160 arası gidip geliyor). Bana uzun gelmediği için bu süre sorun etmiyorum sizin için uzunsa SSD'ye kurabilirsiniz.

Bence 92TL'lik standart paket yerine gerekirse 1 hafta sonra Ultimate paket almanız daha iyi olur 150TL'ye çünkü DLC'leri ayrı almak isterseniz oyun fiyatı çok daha fazla yükseliyor onun için imkan dahilinde Ultimate alma taraftarıyım çevremdeki herkese Ultimate aldırdım herkeste son derece memnun şu an oyundan.

Hmm anladım. FPS konusunda YouTube da araştırdım bayağı ve genellikle istediğim civarlarda dolanıyor. FPS çok oynamaz diye düşünüyorum. Onun dışında şahsen Ultimate paketin de olduğunu bilmiyordum. Biraz araştırıp ona göre karar vermekte yarar var diye düşünmekteyim. Teşekkürler yardımın için :D
Almadan önce Xbox Game Pass alıp dene bence 30 TL'ye. Ben öyle yaptım pek beğenmedim Forza'yı diğer oyunları oynuyorum şu an.

Arkadaşlarım da birkaç kez oynadım. Aslında beni çok sardı ama 1 ay oynayıp sıkılır mıyım diye bir düşündüm açıkçası ama pek zannetmiyorum ama buna da bakabilirim belki. Teşekkürler yardımın için :D
Gayet mantıklı zaten ilk alışda 6 TL alıp bir deneyin bir de şunu ekleyeyim. Can you run it adlı siteye girip sisteminizin oyunu açıp açmayacağını kontrol edin ben kullanıyorum gayet işlevsel ve güvenilir.

Gayet yararlı bir site gibi duruyor, şimdi deneyeceğim. Teşekkürler yardımın için :D

Yeni konular

Geri
Yukarı