Forza Horizon 4 oyundan atma problemi

ismetcelal33

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Mersin
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Herkese merhaba, Forza Horizon 4'ü Xbox Game Pass ile oynuyorum, oyunu oynarken sadece menü kısımlarında oyundan atıyor herhangi bir hata vermeden, Henüz araç sürerken hiç atılma yaşamadım sadece menülerde yaşıyorum bu problemi, İnternetten çözüm olarak explorer.exe'yi kapatan bir BAT dosyası buldum ancak Explorer kapattığım zaman hiçbir şekilde görüntü kaydı, ekran fotosu vs. vs. Alamıyorum, bu konuda yardımcı olabilecek var mı?

Oyunu ilk aldığım zamanlarda hiç sorun yaşamazdım, bir güncelleme getirdiler birkaç ay önce, o zamandan beri FPS menüde 40'a kadar düşüyor. Seninki de aynı şeyden kaynaklanıyor olabilir. Gezgini kapattığında olmuyor mu çökme? Sistem özelliklerini, Windows sürümünü paylaşırsan iyi olur. Sorunu çözene kadar Game Bar ile kayıt alabilirsin, dene istersen.

Oyunu ilk aldığım zamanlarda hiç sorun yaşamazdım, bir güncelleme getirdiler birkaç ay önce, o zamandan beri FPS menüde 40'a kadar düşüyor. Seninki de aynı şeyden kaynaklanıyor olabilir. Gezgini kapattığında olmuyor mu çökme? Sistem özelliklerini, Windows sürümünü paylaşırsan iyi olur. Sorunu çözene kadar Game bar ile kayıt alabilirsin, dene istersen.

Aynen Explorer'i kapattığımda masaüstü falan kapanıyor oyunu kapatmak için oturumu kapatmam gerekiyor ancak herhangi bir çökme olmuyor, Windows 10 1909 kullanıyorum, 2004'ü kimse tavsiye etmediği içim geçme gereği duymadım. Sistemim ise ASUS H61M-D anakart, 8 GB DDR3 1600MHz RAM, ASUS RX460 2 GB OC ve SSD + HDD var. Dediğiniz gibi oyunun içerisinde 50-60FPS alıyorum ancak sinematik geçişlerde ve menülerde 30-35FPS geçemiyorum. Game Bar da maalesef Explorer kapalı olduğu için SS alma veya video kaydetme gibi hiçbir işime yaramıyor.

Özellikle bir yere girince mi kapanıyor?

Hayır sadece menülerde rastgele kapanıyor. Bu sorunu bir kod ile çözdüğüm zaman ise herhangi bir Windows hizmetini oyun sırasında kullanamıyorum.

Geri
Yukarı