Forza Horizon 4 RX 5500XT 8 GB Benchmark Sonuçları

Makaleler
42
Ryzen 5 1500X.
Sapphire RX 5500 XT Pulse OC 8 GB
2x8GB 2666MHz RAM

Utra ayarlarda stock hızlarında yaptım. Tekleme sayısını anlayamadım. Sizce bu sonuçlar iyi veya normal mi?

Screenshot_1.png

Son düzenleme:
Ryzen 5 1500X.
Sapphire RX 5500 XT Pulse OC 8 GB
2x8GB 2666MHz RAM
Utra ayarlarda stock hızlarında yaptım. Tekleme sayısını anlayamadım. Sizce bu sonuçlar iyi veya normal mi? İşlemcim eski nesil Ryzen ve ramlerim yavaş, düşükse bu nedenle olabilir sanırım.

Eki Görüntüle 555209
Buda benden gelsin. Ayarlar en yüksekte ayrıca gelişmiş ayarlardaki tüm seçenekler açık ve olabilecek en yüksek değerde. (RTX2070 laptop)

Sizin ekran kartına gelecek olursakda evet normal bir biçimde çalışıp beklenen FPS değerini sunabiliyor.

Ekran Görüntüsü (30).png

Sizin oyun sürümünüz çok düşük bu arada?

Sizin oyun sürümünüz çok düşük bu arada?

En son oynadığım bayağı olmuştu, eski kartım çok kötü sonuçlar verince D sürücüsüne kaldırmıştım. Bugün ilk kez SSD'ye taşıyıp açtım. Sanırım bugün/yarın güncelleme gelecekmiş toplu atarım hepsini :)

+100 Core Clock ve +350 Memory Clock var birazda o yüzden yüksek performansı.O.C olmadan 80 yerine yaklaşık 74-75 alır bu testten.

Olsun yine çok iyi :) 2017-2018 yıllarında çeşitli forumlardaki 1050ti - 1060 - 570 tartışmalarını ve diğer 2 kartın Forza Horizon Ultra benchmarklarını izliyorum da nereden nereye 😙

Ekran kartinda driver sikintisi yasiyor musun ? Amd kartlarda genelde driver sikintisi goruyorum. Ekran kartinin sogutmasi nasil sence ? 4gblik versiyonu alinir mi sizce ?

Ekran kartinda driver sikintisi yasiyor musun ? Amd kartlarda genelde driver sikintisi goruyorum. Ekran kartinin sogutmasi nasil sence ? 4gblik versiyonu alinir mi sizce ?

Driver sıkıntısı 1 kere oldu o da yaklaşık 2 ay önceydi. Eski sürücüyü kaldırıp yenisini yükledim, sonra 2 adet daha driver yayınlandı bu sürede ve sorun yaşamadım. 2 kere mavi ekran hatası aldım tam sebebini bilmiyorum. Karttan şikayet edecek kadar önemi değil bunlar 2,5 aylık sürede.

Soğutması güzel 69 derece gördüm en fazla ve fanları 800-900 RPM seviyelerinde oluyor genelde. Duyulmuyor bile. Oynadığım oyunlarda sıcaklık ortalama 64-69, güç tüketimi ise 85-95 watt civarı oluyor.

Shadow of The Tomb Raider, Red Dead Redemption 2 tarzı oyunlar oynayacaksan 8GB etkili olacaktır ben de bu yüzden bu kartı satın aldım. 4GB almayı düşünseydim 1650 Super de seçebilirdim. RX500 serisi stokları bittikten sonra RX 5500XT'nin driverlar ile performansının artıp 8GB ile daha ileriye dönük olacağını düşünüp aldım.

Ryzen 1500X ve Corsair Vengeance Pro 3200Mhz ile stock olarak ULTRA ayarlarda bu iki benchmark yaptım az önce. 8GB da olsa RX 5500XT aşağı yukarı böyle bir kart.
wwz.jpg
sotr.png

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı