Çözüldü Forza Horizon 4 Steam açılış ekranı hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 11

Deha.Ö

Hectopat
Daha fazla  
RAM
Adata XPG Lancer DDR5 16x2 beyaz 5200mhz CL38 (EXPO)
Ekran kartı
RTX3060 Ti Aorus Elite.
Anakart
ASUS Prime B650M-A 2
İşlemci
Ryzen 5 7600.
Bilgisayarı yeni topladım bütün sürücüleri eksiksiz yükledim kurdum test ettim hiçbir problem ile karşılaşmadım.
Ryzen 5 7600.
ASUS Prime B650M-A 2
Samsung 970EVO Plus 1TB M.2 SSD.
RTX3060 Ti Aorus Elite.
NZXT 750W +80 yarı modüler PSU.

Forza 4'ü indirmeden önce Forza 5I test için indirmiştim sorunsuz çalıştırdım ve güzel sonuçlar elde ettim daha sonra Forza 5I silip Forza 4Ü yüklemek istedim ama oyunu 3 defa silip kurmama rağmen oyuna girmiyor ve hiçbir hata vermeden kapanıyor.
Attığım resimde kalıyor ve RAM'in %100'ünü kullanıp PC'yi çökertiyor.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-07-16 123534.png
    Ekran görüntüsü 2023-07-16 123534.png
    2 MB · Görüntüleme: 31
Çözüm
Forza Horizon 4 NVIDIA driver güncellemelerinden dolayı sorun yaşıyor bazen. Daha önce de olmuştu.

Öncelikle FH4'ün dosya bütünlüğünü doğrulamayı deneyin. Ardından özellikler dosya konumunu aç deyip FH4'ün ana exe dosyasını bulup özellikler uyumluluk deyin. Oranın bir ekran görüntüsünü atın. Eğer DDU ile sürücü kaldırma/değiştirme işe yaramazsa uyumluluk ayarlarıyla oynamayı deneyeceğiz.

DDU ile sürücüleri kaldırıp yeniden kurun. Eğer sorun devam ederse gene DDU ile sürücüleri kaldırıp daha eski sürücü sürümlerini deneyin.

DDU ile bütün display sürücülerini sildim işe yaramadı hala aynı şekilde kapanıyor.

Koca forumda şu problemi çözebilecek yok mu? :(

Arkadaşlar sorunu çözdüm. Eğer 7000 serisi AMD işlemciniz varsa AMD'nin sitesinden driver kaldırıcı programı yükeyin ve tüm AMD sürücülerini kaldırın, düzeliyor. Sorunun nedeni işlemcinin dahili grafik sürücüsü (iGPU), eğer düzelmezse BIOS'tan da kapatmayı deneyebilirsiniz:)
Bilgisayarı yeni topladım bütün sürücüleri eksiksiz yükledim kurdum test ettim hiçbir problem ile karşılaşmadım.
Ryzen 5 7600.
ASUS Prime B650M-A 2
Samsung 970EVO Plus 1TB M.2 SSD.
RTX3060 Ti Aorus Elite.
NZXT 750W +80 yarı modüler PSU.

Forza 4'ü indirmeden önce Forza 5I test için indirmiştim sorunsuz çalıştırdım ve güzel sonuçlar elde ettim daha sonra Forza 5I silip Forza 4Ü yüklemek istedim ama oyunu 3 defa silip kurmama rağmen oyuna girmiyor ve hiçbir hata vermeden kapanıyor.
Attığım resimde kalıyor ve RAM'in %100'ünü kullanıp PC'yi çökertiyor.
Yaklaşık 1 haftadır böyle. Ayrıca dünki steam çökmesinden bahsediyorsan alakası yok bu sorunla çünkü forza offline da oynanabilen bir oyun.

Yaklaşık 1 haftadır böyle. Ayrıca dünki Steam çökmesinden bahsediyorsan alakası yok bu sorunla çünkü Forza offline da oynanabilen bir oyun.

Forza Horizon 4 NVIDIA driver güncellemelerinden dolayı sorun yaşıyor bazen. Daha önce de olmuştu.

Öncelikle FH4'ün dosya bütünlüğünü doğrulamayı deneyin. Ardından özellikler dosya konumunu aç deyip FH4'ün ana exe dosyasını bulup özellikler uyumluluk deyin. Oranın bir ekran görüntüsünü atın. Eğer DDU ile sürücü kaldırma/değiştirme işe yaramazsa uyumluluk ayarlarıyla oynamayı deneyeceğiz.

DDU ile sürücüleri kaldırıp yeniden kurun. Eğer sorun devam ederse gene DDU ile sürücüleri kaldırıp daha eski sürücü sürümlerini deneyin.

DDU ile bütün display sürücülerini sildim işe yaramadı hala aynı şekilde kapanıyor.

Koca forumda şu problemi çözebilecek yok mu? :(

Arkadaşlar sorunu çözdüm. Eğer 7000 serisi AMD işlemciniz varsa AMD'nin sitesinden driver kaldırıcı programı yükeyin ve tüm AMD sürücülerini kaldırın, düzeliyor. Sorunun nedeni işlemcinin dahili grafik sürücüsü (iGPU), eğer düzelmezse BIOS'tan da kapatmayı deneyebilirsiniz:)

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Geri
Yukarı